Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Triumf młodzików Siódemki Huras w Ruukki Handball Cup 2021!

Siódemka Huras Legnica zwyciężyła w IX Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików Ruukki Handball Cup 2021, który w miniony weekend rozegrano w Obornikach Wielkopolskich. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki wygrał wszystkie mecze!

Turniej w Obornikach Wielkopolskich już tradycyjnie był bardzo mocno obsadzony i stał na wysokim poziomie, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Dla naszej drużyny udział w nim był więc solidnym przetarciem przed decydującą fazą sezonu ligowego. A możemy być spokojni, bo lider Dolnośląskiej Ligi Młodzików potwierdził w Obornikach Wlkp., że jest w wybornej formie.

W grupie eliminacyjnej Siódemka Huras wygrałą 28:11 z MKS-em Poznań, 39:14 z Wisłą II Płock i 22:21 ze Spartą Oborniki Wlkp. W półfinale podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki rozprawili się z Chrobrym Głogów wygrywając 31:14, natomiast w finale pokonali Wisłę I Płock 19:12.

Trzecie miejsce w turnieju zajęli gospodarze – Sparta Oborniki Wlkp., czwarte Chrobry Głogów. Kolejne lokaty: Nielba Wągrowiec, Wisła II Płock, PMOS Chrzanów i MKS Poznań.

Królem strzelców turnieju został skrzydłowy Siódemki Huras – Kamil Skiba, który zdobył w sumie 47 bramek. Nagrodę dla najlepszego zawodnika w naszej drużynie otrzymał Patryk Wita.

Skład Siódemki Huras: Zemła, Kiedrzyński, W. Będzikowski, Mieleszczenko, Skiba, A. Jopkiewicz, Wita, Młyńczak, Misztal, Wilczyński, A. Kruszelnicki, Tomczyk, Paterek, T. Taiwo, Zieliński.

Gratulujemy !!!