Zwycięstwo juniorów Siódemki. Łukasz Szporko bohaterem ostatniej akcji

Siódemka Huras Legnica wygrała 26:25 z MKS MOS Wrocław w meczu 11. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Nasza drużyna zapewniła sobie tym samym srebrny medal mistrzostw województwa. Za tydzień zagra o złoto w Lubinie.

Środowy mecz w hali przy Lotniczej przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego. Siódemka prezentowała się z dobrej strony i konsekwentnie budowała przewagę, która na koniec pierwszej połowy wyniosła cztery bramki (15:11).

Po przerwie coś się jednak w maszynerii zacięło. – Zaczęła szwankować nasza skuteczność, w nasze szerefi wkradła się nerwowość, a goście skrzętnie z tego skorzystali i zaczęli odrabiać straty – mówi trener Piotr Będzikowski.

W 45 min. MOS wyrównał stan meczu na 20:20. I wtedy rozpoczęło się widowisko godne filmów akcji. Na parkiecie toczyła się walka – bramka za bramkę. Gdy w 53 min. Filip Kruszelnicki zdobył bramkę z rzutu karnego, Siódemce udało się odskoczyć na dystans dwóch trafień (25:23). Tyle że w 60 min. wrocławianie zdołali wyrównać (25:25).

ZDJĘCIA Z MECZU

Na kilkanaście sekund przed końcową syreną trener Będzikowski wziął czas, by ustawić ostatnią akcję. Jego podopieczni rozegrali ją zgodnie z nakreślonym planem i na 7 sekund przed końcem spotkania celnym rzutem zakończył ją Łukasz Szporko. Mecz miał jednak jeszcze jednego bohatera. Był nim niewątpliwie bramkarz Siódemki Wiktor Socha, który w decydującej fazie spotkania popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami.

Nasi juniorzy zapewnili sobie już 2. miejsce w końcowej tabeli rozgrywek. Za tydzień (15 grudnia) ostatni mecz z Zagłębiem w Lubinie. Zwycięstwo da Siódemce tytuł mistrza Dolnego Śląska i bezpośredni awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Siódemka Huras Legnica – MKS MOS Wrocław 26:25 (15:11)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski, Pacek 4, Kosiorowski 1, Śliwiński, Dziedzic 6, Kruszelnicki 6, Krukiewicz 7, Zieliński, Ł. Szporko 1, Grynienko 1, Łukawski.