Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Ostatni akord Ligi Centralnej w 2021 r. Do Legnicy przyjeżdża Warmia

Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Warmię Energa Olsztyn w ramach 12. kolejki Ligi Centralnej. Ostatni przed prawie dwumiesięczną przerwą w rozgrywkach mecz – w sobotę 11 grudnia w hali OSiR przy ul. Lotniczej. Początek o godz. 18.00.

To będzie konfrontacja dwóch drużyn z podobnymi problemami. Siódemka i Warmia są sąsiadami w tabeli. Olsztynianie zajmują w niej 12. miejsce, a od 13. w stawce Siódemki mają tylko 1 punkt więcej. Drużyny, które staną naprzeciwko siebie w sobotni wieczór, w tym sezonie prezentują się znacznie poniżej oczekiwań. Z 11 dotychczasowych spotkań w Lidze Centralnej wygrały solidarnie – po 3. Na tym podobieństw nie koniec – zarówno w Olsztynie, jak i w Legnicy w tym sezonie doszło już do zmian na trenerskich ławkach.

Bez dwóch zdań – sobotni mecz ma niebagatelne znaczenie dla układu tabeli w kontekście walki o utrzymanie się w Lidze Centralnej. Faworyta wskazać niełatwo, choć z pewnością atutem Siódemki będzie własna hala, wszak to przy Lotniczej odniosła ona wszystkie trzy zwycięstwa.

Warmia Energa Olsztyn – słabe wyniki, trzech trenerów w jednej rundzie [SYLWETKA NASZEGO RYWALA]

Trener Tomasz Góreczny przed starciem z Warmią jest optymistą.

– Nasze problemy kadrowe związane z plagą kontuzji są powszechnie znane, dlatego dobrze, że przed nami dłuższa przerwa w rozgrywkach. Mamy jednak skład, który stać na ogranie Warmii. W sobotę interesuje nas tylko zwycięstwo. Zrobimy wszystko by nie zawieść naszych kibiców i samych siebie – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

Bilety w cenie 10 zł – TUTAJ.

Transmisja – TUTAJ.

FOT. WKS Śląsk Wrocław