Rezerwy Siódemki Miedź Huras wróciły z Poznania z kompletem punktów!

Siódemka Miedź Huras II Legnica wygrała 25:24 z Liderem Swarzędz w meczu 11. kolejki grupy 1 II ligi. Nasza drużyna zakończyła pierwszą rundę sezonu na 7. miejscu.

Do Poznania, gdzie Lider wystąpił w roli gospodarza, rezerwy pojechały w poważnie osłabionym składzie. Trener Piotr Będzikowski nie dość, że nie mógł liczyć na wzmocnienia z Ligi Centralnej (w sobotę nasz pierwszy zespół rozgrywał mecz z Warmią Olsztyn) to jeszcze w Legnicy zostali Filip Kruszelnicki (powołany do składu na Warmię) i Szymon Pacek (kontuzja).

Mimo to nasza młoda drużyna, grająca w 100 proc. juniorskim składzie spisała się na medal. Siódemka wygrała z Liderem i pierwszą rundę zakończyła z 15 punktami na koncie i bezpiecznym miejscem w środku drugoligowej tabeli.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Lider wygrywał ale nie potrafił wypracować przewagi większej niż 3 trafienia. Siódemka dogoniła rywala po przerwie, gdy w  37 min. na 17:17 trafił Krzysztof Kosiorowski. Potem nasza drużyna zaczęła Liderowi odjeżdżać z wynikiem.

W 53 min. wygrywała już nawet 24:19. W końcówce ekipę ze Swarzędza stać było już tylko ma kosmetykę wyniku. Na 3 min. do końca spotkania Siódemka wygrywała 25:22. Lider dorzucił jeszcze dwie bramki, ale 3 punkty pojechały do Legnicy.

Lider Swarzędz – Siódemka Miedź Huras II Legnica 24:25 (12:10)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Dec 2, Kosiorowski 5, Śliwiński, Krukiewicz 8, Zieliński, Ł. Szporko, Grynienko 2, Minuczyc 1, Matwiejków 3. Karne: 5/3. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 1:2 (5), 4:4 (10), 6:5 (15), 8:6 (20), 9:8 (25), 12:10 (30), 14:13 (35), 16:16 (40), 18:20 (45), 19:22 (50), 21:24 (55), 24:25 (60).