Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy Siódemki Huras zagrają w Lubinie o mistrzostwo Dolnego Śląska

Na zakończenie sezonu Dolnośląskiej Ligi Juniorów czeka nas prawdziwy hit. W środę 15 grudnia SMS Zagłębie Lubin zmierzy się z Siódemką Huras Legnica. Zwycięzca tego meczu zostanie mistrzem województwa, przegrany będzie musiał zadowolić się srebrem.

Przed ostatnią kolejką liderem tabeli jest Siódemka Huras, która ma jeden punkt przewagi nad Zagłębiem. Nie jest to jednak dla naszej drużyny żadnym atutem, bo i tak, żeby sięgnąć po tytuł mistrzowski, musi w Lubinie wygrać.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW

Emocje w tym szlagierze wydają się być zagwarantowane. Zmierzą się bowiem dwie najlepsze ekipy w lidze, które w pierwszej rundzie w Legnicy, stoczyły prawdziwą sportową bitwę. Przypomnijmy, że październikowe spotkanie w hali przy Lotniczej zakończyło się remisem 24:24 i rzutami karnymi, które padły łupem podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego.

Stawką środowego meczu jest nie tylko mistrzostwo Dolnego Śląska. W Lubinie rozstrzygnie się również kwestia awansu do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Bezpośrednią promocję do rozgrywek centralnych uzyskuje bowiem tylko mistrz województwa. Wicemistrz o przepustkę do MP będzie musiał walczyć w barażach.

12. kolejka DLJ: SMS Zagłębie I Lubin – Siódemka Huras Legnica, środa 15 grudnia, godz. 16.45. Transmisja na naszym fanpage’u na Facebooku.