Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy Siódemki Huras zagrają w 1/16 finału mistrzostw Polski!

Siódemka Huras Legnica wygrała 37:30 z Chrobrym Głogów w rewanżowym meczu barażowym o awans do rozgrywek centralnych mistrzostw kraju juniorów. Nasza drużyna zapewniła sobie udział w turnieju 1/16 finału, który rozegrany zostanie w Zabrzu.

Do środowego rewanżu zespół trenera Piotra Będzikowskiego przystąpił ze skromną, bo dwubramkową zaliczką (we wtorek Głogowie we wtorek Siódemka wygrała 25:23). Tak jak można było się spodziewać, Chrobry wyszedł na parkiet bardzo zdeterminowany i rzucił Siódemce poważne wyzwanie. W efekcie oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, w którym wynik długo oscylował wokół remisu.

Co prawda przez całe spotkanie Siódemka wygrywała, ale jednak długo nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. Choć w 21 min. po trafieniu najskuteczniejszego w naszej drużynie Jakuba Będzikowskiego było już 13:9 to jednak jeszcze przed przerwą przyjezdni zdołali zniwelować stratę do jednej bramki (16:15).

Szala zwycięstwa na stronę Siódemki zaczęła się przechylać po 40 min., kiedy to seria czterech bramek wyprowadziła ją na prowadzenie 26:20. Chrobry już się nie podniósł i do końcowej syreny zespół trenera Piotra Będzikowskiego kontrolował mecz. W 52 min. wygrywał już 33:24 i kwestia awansu do rozgrywek centralnych była de facto już rozstrzygnięta. Ostatecznie Siódemka wygrała 37:30 i zebrała od licznej publiki zasłużone owacje.

– W porównaniu do meczu w Głogowie zagraliśmy znacznie skuteczniej, w drugiej połowie doszła pewność siebie. Moja drużyna złapała już luz i od razu przełożyło się to na jakość naszej gry. W przekroju tych dwóch spotkań byliśmy zespołem lepszym i awansowaliśmy zasłużenie. Choć trzeba przyznać, że termin barażów nie był dla naszych przeciwników korzystny. Chrobry w niedzielę musiał rozegrać przecież dwa mecze barażowe w ramach pierwszego etapu. Inna sprawa, że my zajmują w lidze 2. miejsce zapracowaliśmy sobie na tę lepszą pozycję startową – powiedział po meczu trener Piotr Będzikowski.

ZDJĘCIA Z MECZU

Turnieje 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowane są na 21-23 stycznia 2022 r. Siódemka Huras o awans do kolejnej rundy walczyć będzie w Zabrzu. W ramach przygotowań do rywalizacji na szczeblu centralnym, nasza drużyna po świętach wystąpi w turnieju w Szczecinie.

Siódemka Huras Legnica – Chrobry Głogów 37:30 (16:15)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 4, Pacek 4, Kosiorowski 2, Dziedzic 3, Kruszelnicki 6 (3), Krukiewicz 2, Ł. Szporko 4, Grynienko 2, J.Będzikowski 10, Śliwiński, Zieliński, Łukawski, Matwiejków, Dec. Karne: 4/3. Kary: 4 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 5:4 (10), 9:6 (15), 12:9 (20), 15:12 (25), 16:15 (30), 19:17 (35), 22:20 (40), 28:22 (45), 30:23 (50), 33:25 (55), 37:30 (60).

FOT. Robert Krukiewicz