Juniorzy Siódemki Huras najlepsi w turnieju Szczecin Cup 2021

Z kompletem zwycięstw zakończyli udział w turnieju Szczecin Cup juniorzy Siódemki Huras Legnica, którzy przygotowują się do rywalizacji w mistrzostwach Polski.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego w Szczecinie zdeklasowali przeciwników. Turniej rozpoczęli od środowej wygranej 44:21 z AZS AWF Warszawa. W czwartek nasza drużyna „zabrała” się za gospodarzy. Najpierw pokonała Kusego II Szczecin 36:20, a następnie Kusego I Szczecin 36:25.

– Przeciwnicy nie zawiesili poprzeczki wysoko, ale udział w turnieju był bardzo pożyteczny, bo zespół podtrzymał rytm meczowy. Przed czekającymi nas mistrzostwami kraju to bardzo ważne – mówi Piotr Będzikowski, trener juniorów Siódemki Huras Legnica.

W dniach 21-23 stycznia nasza drużyna wystąpi w turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Zabrzu.

Siódemka Huras Legnica – AZS AWF Warszawa 45:21 (26:11)

Siódemka: Turkiewicz, Socha – Pacek 4, Dec 6, Kosiorowski 4, Śliwiński 3, Kruszelnicki 3, Krukiewicz 5, Zieliński 4, Ł. Szporko 2, J. Będzikowski 8, Łukawski 4, Minuczyc 1, Matwiejków 1.

Siódemka Huras Legnica – Kusy II Szczecin 36:20 (19:11)

Siódemka: Turkiewicz, Socha – Pacek 4, Dec 4, Kosiorowski, Śliwiński 2, Kruszelnicki 1, Krukiewicz 8, Zieliński 2, Ł. Szporko 3, Grynienko, J. Będzikowski 4, Łukawski 5, Minuczyc 1, Matwiejków 2.

Siódemka Huras Legnica – Kusy I Szczecin 36:25 (19:14)

Siódemka: Turkiewicz, Socha – Pacek 7, Dec 2, Kosiorowski 3, Kruszelnicki 3, Śliwiński 4, Zieliński 6, Ł. Szporko 3, J. Będzikowski 5, Łukawski, Minuczyc 2, Matwiejków 1.