Pierwszy styczniowy sparing za nami. Minimalna porażka we Wrocławiu

Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała 27:28 ze Śląskiem Wrocław w piątkowym meczu kontrolnym rozegranym w hali wrocławskiej AWF.

Po tygodniu ciężkich treningów drużyna trenera Tomasza Górecznego wybrała się do Wrocławia na mecz kontrolny z dobrze znanym rywalem, z którym od lat rywalizuje o punkty, najpierw w I lidze, a w obecnym sezonie w Lidze Centralnej.

Pierwsza połowa piątkowego sparingu należała do gospodarzy. Po przerwie lepsza była już Siódemka, która była bliska odrobienia strat. Ostatecznie nasza drużyna, występując w mocno okrojonym składzie, przegrała jedną bramką.

Jak na ten etap przygotowań Siódemka pokazała się we Wrocławiu z dobrej strony. Warto zaznaczyć, że wrocławianie już za tydzień rozegrają zaległy ligowy mecz z MKS-em Grudziądz. Natomiast Siódemka do gry o punkty w Lidze Centralnej wróci dopiero 22 stycznia, kiedy to zmierzy się z KPR-em Legionowo. Za tydzień, w piątek 14 stycznia czeka ją kolejny sparing, z liderem grupy B I ligi – GOKiS-em Kąty Wrocławskie.

Śląsk Wrocław – Siódemka Miedź Huras Legnica 28:27 (16:11)

Siódemka Miedź Huras: Kapela, Stachurski – Kuliński 3, Kowalik 5, Jaśkowski 3, Bogudziński 7, Wita 2, Wychowaniec 4, Pacuła 3.