Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Rundę rewanżową Ligi Centralnej rozpoczynamy meczem w Wągrowcu

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec w ramach 14. kolejki Ligi Centralnej. Początek meczu o godz. 18.00. Transmisja na facebookowym profilu Planeta Sportu.

Na półmetku sezonu w lepszych humorach znajdują się gospodarze sobotniego pojedynku. Nielba zgromadziła bowiem 18 punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli. Siódemka takiego komfortu nie ma. Nasz zespół ma 12 punktów, które dają 11. miejsce, co powoduje, że jest poważnie zamieszany w walkę o utrzymanie się w lidze.

Przed tygodniem, na zakończenie pierwszej rundy Nielba i Siódemka solidarnie swoje mecze przegrały, odpowiednio z Orlenem Upstream Przemyśl i KPR-em Legionowo. W sobotę gospodarze wyjdą na parkiet zapewne mocno zdeterminowani, tym bardziej, że będą chcieli wziąć rewanż za wrześniową porażkę w Legnicy (na inaugurację sezonu Siódemka wygrała 33:27).

– Dla nas każdy mecz jest jak finał. W dolnych rejonach tabeli panuje ogromny ścisk, każdy punkt więc może okazać się niezwykle cenny – mówi Tomasz Góreczny, trener Siódemki Miedź Huras Legnica.

W naszym zespole wciąż nie brakuje problemów zdrowotnych. Ze składu wypadł właśnie Kacper Pawłowski, który przed kilkoma dniami przeszedł operację barku, a przypomnijmy, że od dłuższego czasu pauzuje już Paolo Grozdek. Chorwacki rozgrywający również przechodzi rehabilitację po zabiegu. Pod znakiem zapytania stoi też występ w sobotę kilku innych zawodników.

– Nie możemy narzekać, rozkładać rąk i płakać, tylko trzeba koncentrować się na kolejnych meczach. Przed nami 13 bitew w których musimy szukać punktów. Jedziemy do Wągrowca z konkretnym planem i liczymy, że w końcu przełamiemy się na wyjeździe – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

Kluczem do sukcesu w Wągrowcu może okazać się zatrzymanie Pawła Gregora. Były zawodnik Siódemki w tym sezonie jest bowiem w wybornej formie. Ze 113 bramkami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Na koniec szczypta historii. Nasza drużyna do Wągrowca wraca dokładnie po 10 latach. W 2012 r. Siódemka wygrała wówczas z Nielbą przypieczętowując w ten efektowny sposób swoje utrzymanie w PGNiG Superlidze. Powtórka mile widziana.

14. kolejka Ligi Centralnej: Nielba Wągrowiec – Siódemka Miedź Huras Legnica, sobota (29 stycznia), godz. 18.00, hala OSiR w Wągrowcu. Transmisja – Planeta Sportu.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)