Młodzicy Siódemki Huras zwyciężyli w turnieju Libiąż Cup 2022!

Zespół trenera Zygmunta Woźniczki nie miał sobie równych w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików Libiąż Cup 2022. Siódemka Huras wróciła do Legnicy ze złotymi medalami a Dawid Kiedrzyński z nagrodą MVP turnieju.

Trzydniowy turniej w Libiążu już tradycyjnie był mocno obsadzony. O końcowy triumf rywalizowało 12 zespołów. Siódemka Huras, której w tym sezonie jeszcze nikt nie zatrzymał w lidze wojewódzkiej, należała do faworytów zawodów i z roli tej wywiązała się znakomicie.

W grupie eliminacyjnej zespół trenera Zygmunta Woźniczki wygrał 22:19 z Czarnymi Olecko, 25:16 z PMOS Chrzanów, 23:13 z Moto-Jelczem Oława, 14:10 z Husarią Lubliniec i zremisowała 15:15 z Kusym Kraków. Siódemka Huras do półfinału awansowała z 1. miejsca. Do najlepszej czwórki turnieju zabrał się też Kusy Kraków.

W półfinale nasi młodzicy zmierzyli się z Nielbą Wągrowiec. I poradzili sobie znacznie lepiej niż seniorzy, którzy w sobotę przegrali z ekipą z Wielkopolski w Lidze Centralnej. Pewna wygrana 16:11 dała Siódemce Huras finał. W nim doszło do rewanżu z Kusym Kraków. Tym razem o remisie nie było już mowy. Siódemka wygrała 24:17 i triumfowała w turnieju. Trzecie miejsce zajęła Pogoń Zabrze, która w małym finale ograła Nielbę.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w Libiążu wybrano rozgrywającego Siódemki Huras Dawida Kiedrzyńskiego. Nagrodę dla najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał z kolei Miłosz Maciejewski.

Skład Siódemki Huras: Zemła, Krzywicki, Zawierucha – B. Bielewicz, Kiedrzyński, Mieleszczenko, Skiba, Stefaniak, A. Taiwo, Wita, K. Bielewicz, Świechowski, Witkowski, Maciejewski, Wilczyński, Niebudek.