Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Mecz pod napięciem. Mamy zwycięstwo na początek turnieju 1/8 finału MPJ

Siódemka Huras Legnica wygrała 34:30 z Pałacem Młodzieży Tarnów pierwszym meczu turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów, który rozpoczął się w hali przy ul. Lotniczej. W drugim spotkaniu Olimpia Biała Podlaska okazała się lepsza od Victorii Łódź.

To zwycięstwo rodziło się w bólach! Siódemka na powitanie z turniejem wygrała z Pałacem Młodzieży Tarnów, ale zanim mogła zaprezentować kibicom taniec zwycięstwa i zapozować do triumfalnego zdjęcia, musiała solidnie popracować. Nasi juniorzy zdali też egzamin z dojrzałości – wygrali mecz, w którym im zwyczajnie nie szło, nerwy brały górę nad umiejętnościami, mecz w którym przegrywali od 8 do 45 minuty.

A rozpoczął się dobrze, bo po szybkich bramkach Filipa Kruszelnickiego i Dawida Zielińskiego było 2:0. Przyjezdni szybko jednak się otrząsnęli i w 8 min. wyszli na prowadzenie 3:2. Na naszą drużynę podziałało to wybitnie deprymująco. Rywale rzucili 6 bramek z rzędu i w 12 min. wygrywali już 8:3! Do przerwy gra Siódemki nie uległa poprawie. Zły dzień miał nasz kadrowicz Jakub Będzikowski, anonimowy występ zaliczał Szymon Pacek, znacznie lepsze mecze rozgrywał już w tym sezonie Kruszelnicki. Przerwę spędziliśmy więc w minorowych nastrojach.

W drugiej połowie zobaczyliśmy jednak drugą twarz zespołu trenera Piotra Będzikowskiego. Siódemka z impetem rzuciła się do odrabiania strat. Odblokował się Jakub Będzikowski, bramkę zamurował Wiktor Socha, w czym pomagała mu szczelna i agresywna obrona. No i t genialne skrzydła! To właśnie one poniosły naszą drużynę do zwycięstwa.

Łukasz Szporko w środę udanie zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu ze Stalą Mielec. Ten fakt nakręcił go chyba mega pozytywnie, bo w starciu z Pałacem Młodzieży zagrał koncertowo. Przez 30 minut drugiej połowy trafił ze skrzydła 7 na 8 rzutów. Na drugim skrzydle równie świetnie radził sobie Wiktor Kochlewski (4/4 w drugiej połowie).

Do remisu doprowadził w 45 min. Maciej Grynienko. Chwilę później Jakub Będzikowski wyprowadził nas na dawno niewidziane prowadzenie (26:25). Końcowa faza spotkania należała już do Siódemki, która wypracowała trzybramkową przewagę, a potem w rozsądny sposób ją utrzymała. W końcówce mecz się zaostrzył. Posypały się kary, czerwona (Jakub Sikora) a nawet niebieska kartka (Szymon Wajda).

W sobotę Pałac Młodzieży Tarnów zagra z Olimpią Biała Podlaska (godz. 10.00), natomiast Siódemka Huras Legnica z Victorią Łódź (godz. 12.00).

Siódemka Huras Legnica – Pałac Młodzieży Tarnów 34:30 (13:17)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 4, Pacek 2, Kosiorowski 2, Śliwiński 1, Dziedzic 5, Kruszelnicki 5, Krukiewicz 1, Zieliński 2, Szporko 7, Grynienko 2, Będzikowski 3.

Pałac Młodzieży: Chłopek, Drajewicz – Sikora 3, Wątroba 10, Wajda 4, Kociuba 5, Bednarz 1, Małek 5, Hoim 2, Starzyk, Mucha, Tuman, Kula, Kasprzyk.

MVP meczu: Łukasz Szporko (Siódemka).

Olimpia Biała Podlaska – Victoria Łódź 30:28 (16:15)

Olimpia: Polak – Sawczuk 7, Konieczny 2, Demediuk 2, Kozłowski 4, Mikołajek 3, Bahonko 2, Turula 4, Romanowski 3, Chmielewski 3, Kobyliński, Popielewicz.

Victoria: Lewandowski – Grzegorczyk 3, Szostek 8, Zaniewicz 3, Małecki 11, Borkowski 2, Krzyżanowski 1, Krajewski, Wypych.

MVP meczu: Maciej Sawczuk (Olimpia).

TABELA

1. Siódemka Huras Legnica 3 34:30

2. Olimpia Biała Podlaska 3 30:28

3. Victoria Łódź 0 28:30

4. Pałac Młodzieży Tarnów 0 30:34