Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

1/8 finału MPJ: cztery drużyny wciąż w grze o awans do ćwierćfinału!

Za nami drugi dzień rywalizacji w grupie K 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów. W sobotę Siódemka Huras Legnica uległa 31:32 Victorii Łódź, natomiast Pałac Młodzieży Tarnów wygrał 34:30 z Olimpią Biała Podlaska.

W rozgrywanym w hali przy Lotniczej turnieju mamy niecodzienną sytuację. Po dwóch seriach spotkań wszystkie drużyny mają bowiem na koncie 3 punkty. O tym, kto awansuje do ćwierćfinału krajowego czempionatu zadecydują więc mecze niedzielne.

Sobota rozpoczęła się od zwycięstwa Pałacu Młodzieży Tarnów z Olimpią Biała Podlaska. Szansę na odskoczenie w tabeli rywalom nie wykorzystała niestety Siódemka. Nasza drużyna stoczyła zaciętą walkę z Victorią Łódź, ale to goście wyszli z niej zwycięsko. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego zaprezentował się słabiej niż w piątkowym starciu z Pałacem Młodzieży. Przede wszystkim szwankowała gra w obronie, pojawiły się też kłopoty w ataku pozycyjnym.

Pierwsza połowa wcale porażki jednak nie zapowiadała. Skutecznością imponował, zagubiony w piątek Jakub Będzikowski, który w 20 minut zdobył 6 bramek, a Siódemka wygrywała już 11:6. No ale wówczas nasza drużyna zacięła się. Kilka niewykorzystanych kontr zemściło się, bo przyjezdni dosyć szybko odrobili straty. Na przerwę schodzili jeszcze z jedną bramką na minusie, ale już na początku drugiej połowy wyrównali (16:16 w 31 min.). Dwie minuty później Victoria objęła prowadzenie (18:17 w 33 min.), które utrzymywali do 48 min. W pewnym momencie przewaga łodzian wynosiła już nawet 5 bramek (26:21 w 42 min.).

Zryw Siódemki podparty lepszą grą w defensywie przyniósł efekty. W 48 min. Wiktor Kochlewski doprowadził do remisu 27:27 i już do końcowej syreny oglądaliśmy zaciętą walkę – bramka za bramkę. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich kilkudziesięciu sekundach. Rozgrywający dobry mecz Kornel Dziedzic rzucił w słupek, chwilę później goście zdobyli bramkę odskakując tym samym na 2 bramki. Naszej drużynie czasu wystarczyło już tylko na rzucenie kontaktowej bramki. Ostatecznie przegraliśmy 31:32.

O tym, kto awansuje do TOP 8 dowiemy się w niedzielę. Na zakończenie turnieju Victoria Łódź zagra z Pałacem Młodzieży Tarnów (godz. 10.00), a Siódemka Huras Legnica z Olimpią Biała Podlaska (godz. 12.00).

Siódemka Huras Legnica – Victoria Łódź 31:32 (16:15)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Pacek 6, Kosiorowski, Śliwiński, Dziedzic 6, Kruszelnicki 3, Krukiewicz, Zieliński 1, Szporko 1, Grynienko 1, Będzikowski 11, Łukawski 1.

Victoria: Lewandowski, Wasiak – Grzegorczyk 1, Krajewski 6, Szostek 5, Zaniewicz 5, Wypych 3, Małecki 9, Borkowski 3, Gładych, Cysak, Krzyżanowski, Turek, Gryglewski.

MVP: Adrian Lewandowski (Victoria).

Pałac Młodzieży Tarnów – Olimpia Biała Podlaska 34:30 (17:16)

Pałac Młodzieży: Chłopek, Drajewicz – Sikora 10, Wątroba 4, Kasprzyk 4, Kociuba 8, Bednarz 2, Małek 6, Tuman, Bielko, Starzyk, Hoim, Mucha, Pogonowski, Hula.

Olimpia: Polak – Romanowski 5, Sawczuk 5, Popielewicz, Konieczny 1, Kozłowski 6, Demediuk 1, Mikołajek 1, Bahonko 6, Turula 4, Chmielewski 1, Urban, Kobyliński.

MVP: Korneliusz Małek (Pałac Młodzieży).

TABELA

1. Siódemka Huras Legnica 3 65:62

2. Pałac Młodzieży Tarnów 3 64:64

3. Victoria Łódź 3 60:61

4. Olimpia Biała Podlaska 3 60:62