Siódemka Huras Legnica w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów!

Na zakończenie turnieju grupy K 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Siódemka Huras Legnica wygrała 31:23 z Olimpią Biała Podlaska i zapewniła sobie promocję do TOP 8 rozgrywek z pierwszego miejsca. Awans wywalczył również Pałac Młodzieży Tarnów, który w niedzielę wygrał 33:22 z Victorią Łódź.

Po tym, jak tarnowianie pokonali Victorię wiadomo było już, że wygrana z Olimpią da Siódemce nie tylko awans do najlepszej ósemki w kraju, ale również pierwsze miejsce w grupie i prawo organizacji jednego z dwóch turniejów ćwierćfinałowych.

Nasza drużyna wytrzymała ciśnienie i wspomagana żywiołowym dopingiem legnickich kibiców, wykonała zadanie – pewnie wygrała Olimpią, zapewniając sobie awans i dodatkowy atut w ćwierćfinale w postaci własnej hali. Od razu jednak zaznaczmy – końcowy wynik sugeruje, że mecz był spacerkiem, ale nic z tych rzeczy! Nastroje w hali przy Lotniczej zmieniały się kilka razy, bo goście dopóki mieli nadzieję na zwycięstwo, walczyli na maksa.

W pierwszej połowie w bramkę przyjezdnych nie mógł wstrzelić się Jakub Będzikowski (tylko 1 bramka przed przerwą). Na szczęście ciężar zdobywania bramek spoczął na skrzydłowych i kołowym. Z 14 bramek aż 7 zdobyliśmy ze skrzydeł, gdzie brylowali Wiktor Kochlewski i Krzysztof Kosiorowski, a z koła 4 dorzucił Maciej Grynienko. W 24 min. Siódemka wygrywała 14:10, ale szybko straciła kontrolę nad meczem, bo goście jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać.

ZDJĘCIA Z MECZU I ZAKOŃCZENIA TURNIEJU

Na początku drugiej połowy Olimpia wyszła na prowadzenie (15:14) i zrobiło się niewesoło. Na szczęście tylko na chwilę. Dwa trafienia MVP meczu Kochlewskiego plus rzuty Będzikowskiego i Kornela Dziedzica dały Siódemce prowadzenie 18:15. Od tego fragmentu spotkania nasz zespół zaczął rywalom konsekwentnie odjeżdżać z wynikiem. W 50 min. Siódemka wygrywała 25:20 i jeszcze nie mogła być pewna swego. Pięć minut później już tak, bo przewaga sięgnęła 8 bramek (29:21 w 55 min.). Ostatecznie Siódemka wygrała 31:23 i mogła świętować z kibicami awans do 1/4 finału mistrzostw kraju.

W grze o medale zostało już tylko 8 drużyn. Dwa turnieje ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w dniach 18-20 lutego. Jeden z nich odbędzie się w Legnicy.

Siódemka Huras Legnica – Olimpia Biała Podlaska 31:23 (14:14)

Siódemka: Socha, Siwik, Turkiewicz – Kochlewski 6, Pacek 1, Kosiorowski 3, Śliwiński, Dziedzic 1, Kruszelnicki 2, Zieliński, Szporko 4, Grynienko 4, Będzikowski 8, Krukiewicz 1, Matwiejków 1, Łukawski.

Olimpia: Polak, Urban – Wicherkiewicz-Olszanowski, Turula 1, Sawczuk 2, Popielewicz, Konieczny 4, Demediuk 2, Kozłowski 2, Mikołajek 1, Bahonko 7, Romanowski 3, Chmielewski 2, Kobyliński.

MVP: Wiktor Kochlewski (Siódemka Huras).

Pałac Młodzieży Tarnów – Victoria Łódź 33:22 (14:11)

Pałac Młodzieży: Chłopek, Drajewicz – Sikora 6, Tuman 1, Wątroba 7, Kasprzyk 2, Starzyk, Hoim 1, Wajda 3, Kociuba 7, Mucha 1, Bednarz, Małek 5, Pogonowski, Kula.

Victoria: Lewandowski, Wasiak – Grzegorczyk 1, Gładych 1, Cysak, Krajewski 7, Szostek 4, Zaniewicz 1, Wypych 2, Małecki 4, Borkowski 1, Krzyżanowski 1, Turek 1, Gryglewski.

MVP: Jakub Sikora (Pałac Młodzieży).