Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Karol Siwak po operacji. Teraz czas na rehabilitację i walkę o powrót na boisko

Karol Siwak przeszedł operację kolana w klinice w Poznaniu. Nasz skrzydłowy trafił w dobre ręce, bo rekonstrukcją więzadeł krzyżowych zajął się doktor Jacek Jaroszewski, lekarz piłkarskiej reprezentacji Polski, który postawił na nogi już wielu znanych sportowców.

Kontuzji kolana Karol Siwak nabawił się na początku grudnia ub. roku podczas meczu ligowego ze Śląskiem Wrocław. Od tej pory nasz skrzydłowy walczył o powrót na boisko, ale finalnie niezbędna okazała się interwencja chirurgiczna. 24-letni skrzydłowy jest już po operacji i wkrótce rozpocznie rehabilitację. W tym sezonie naszej drużynie już niestety nie pomoże.

Karol Siwak jest wychowankiem naszego klubu. W latach 2015-2020 występował w PGNiG Superlidze – w Gwardii Opole rozegrał w 110 meczów, w których rzucił 279 bramek. Dwa lata temu wrócił do Legnicy. W sezonie 2020/21 zdobył 65 bramek, mając tym samym duży wkład w awans do Ligi Centralnej. W obecnej kampanii bramkarzy rywali pokonał 35 razy. Z Siódemką związany jest kontraktem do czerwca 2023 r.

Karol, trzymamy kciuki – wrócisz silniejszy! Czekamy na Ciebie!

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)