Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

II liga wraca do gry. Rezerwy Siódemki podejmą OSiR Komprachcice

Po dwumiesięcznej przerwie na parkiety wracają drugoligowcy. Na inaugurację rundy rewanżowej Siódemka Miedź Huras II Legnica zmierzy się z OSiR-em Komprachcice.

Mecz 12. kolejki grupy 1 II ligi zostanie rozegrany w niedzielę 13 lutego, w hali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Złotoryjskiej. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny.

OSiR Komprachcice to drużyna z czołówki tabeli. Na półmetku rozgrywek zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 23 punktów. Co ciekawe, trenerem ekipy z województwa opolskiego jest Agnieszka Jochymek – wielokrotna reprezentantka Polski (4. miejsce na Mundialu 2013, była zawodniczka Zagłębia Lubin (12 medali mistrzostw kaju). Najbardziej znanym graczem OSiR-u jest natomiast mający za sobą superligową karierę Maciej Ścigaj – w sezonie 2008/09 zawodnik naszego klubu.

TABELA II LIGI

W pierwszej rundzie, rezerwy Siódemki Miedź Huras przegrały w Komprachcicach 32:35. Nasza drużyna na półmetku sezonu zajmuje w tabeli bezpieczne 7. miejsce. Dla grających w niej juniorów mecz z OSiR-em będzie generalnym sprawdzianem przed turniejem 1/4 finału mistrzostw Polski.

FOT. Robert Krukiewicz