Wyśmienity początek drugiej rundy w wykonaniu rezerw Siódemki

Siódemka Miedź Huras II Legnica wygrała 33:23 z OSiR-em Komprachcice w meczu 12. kolejki grupy 1 II ligi. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu nasza drużyna awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Rezerwy Siódemki do meczu z 3. w tabeli OSiR-em przystąpiły z kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu – Michałem Kapelą, Mateuszem Wychowańcem i Maciejem Stańko. Starsi koledzy pomogli naszym juniorom w zrewanżowaniu się za porażkę w pierwszej rundzie w Komprachcicach, i to ze sporą nawiązką. Siódemka rozbiła w hali „Henrykówki” wyżej notowanego rywala, mając mecz przez 60 minut pod pełną kontrolą.

Już po 20 minutach zespół trenera Piotra Będzikowskiego był 5 bramek na plusie, a na przerwę schodził z z 8-bramkową przewagą. Po przerwie Siódemka dystans konsekwentnie powiększała. Gdy w 50 min. wygrywała już 31:18, wiadomo było, że OSiR w Legnicy nic nie ugra. Ostatecznie odniosła wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo.

Nasza drużyna rozegrała bardzo dobry mecz – świetnie prezentowała się w defensywie, co było kluczem do sukcesu. Cieszą nie tylko punkty i awans w tabeli na wysokie 5. miejsce, ale przede wszystkim dobra dyspozycja naszych juniorów z Filipem Kruszelnickim i Szymonem Packiem na czele, których za tydzień czeka turniej 1/4 finału mistrzostw Polski.

Siódemka Miedź Huras II Legnica – OSiR Komprachcic 33:23 (18:10)

Siódemka: Kapela, Socha – Kochlewski 3, Pacek 9, Dec 1, Kosiorowski 1, Kruszelnicki 6, Krukiewicz 3, Wychowaniec 5, Stańko 1, Szporko 3, Matwiejków 1, Dziedzic, Grynienko, Łukawski. Kane: 11/7. Kary: 6 min.

OSiR: Sitarski – Piechota 4, Łacny 1, Cichoń 2, Juros, Niewiadomski 11, Sękowski 1, Kawulot, Dziurgot, Gotwald. Karne: 6/5. Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 6:4 (10), 8:5 (15), 10:5 (20), 13:7 (25), 18:10 (30), 19:11 (35), 21:12 (40), 25:15 (45), 29:18 (50), 31:18 (55), 33:23 (60).