Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Lider Ligi Centralnej w Legnicy. Czy Siódemka sprawi niespodziankę?

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z Arged Ostrovią Ostrów Wlkp. w zaległym meczu 15. kolejki Ligi Centralnej. Pojedynek z faworytem rozgrywek w sobotę 19 lutego o godz. 16.00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej.

W sobotnie popołudnie staną przeciwko sobie zespoły, które w tym sezonie mają zgoła odmienne cele. Ostrovia wygrała 13 z 14 meczów i pewnie zmierza do PGNiG Superligi. Natomiast 13. w tabeli Siódemka poważnie zamieszana jest w walkę o utrzymanie w Lidze Centralnej. Zdecydowanym faworytem spotkania są więc goście, ale trener Tomasz Góreczny i jego podopieczni zapowiadają, że Ostrovia na spacerek przy Lotniczej liczyć nie może.

Dla nas każdy mecz jest jak finał. Musimy szukać punktów nawet w starciu z tak mocnym rywalem, jak Ostrovia. Nie jesteśmy faworytem, nie mamy więc nic do stracenia. Oni muszą, my możemy. Szykujemy się na walkę i zrobimy wszystko, by sprawić niespodziankę – mówi trener Tomasz Góreczny.

Nasza drużyna do meczu z liderem przystąpi osłabiona, ale do takiej sytuacji w tym sezonie wszyscy już zdążyli się przyzwyczaić. Rehabilitację po zabiegach przechodzą Paulo Grozdek, Kacper Pawłowski i Karol Siwak. Z czasem walczy kilku innych borykających się z urazami zawodników. Sytuacja kadrowa Siódemki i tak uległa jednak poprawie, bo kilku graczy zakończyło przymusową izolację. A dodajmy, że w sobotę zadebiutuje nowy nabytek – Sebastian Włoskiewicz, który do końca sezonu został wypożyczony z Chrobrego Głogów.

Ostrovia do Legnicy przyjedzie podrażniona pierwszą w tym sezonie porażką. W poprzedniej kolejce lider uległ (28:29) bowiem we własnej hali Orlenowi Upstream Przemyśl. Mimo to Ostrovia zachowała 4 punty przewagi nad drugim w tabeli AZS AWF Biała Podlaska. Wygrana w zaległym meczu w Legnicy byłaby dla podopiecznych trenera Macieja Nowakowskiego więc kolejnym dużym krokiem w kierunku superligi.

W pierwszej rundzie w Ostrowie Siódemka przegrała, ale tylko jedną bramką (23:24). W poprzedniej kampanii (2020/21) Ostrovia również we własnej hali była lepsza od nas o jedno trafienie. Jeśli chodzi o konfrontacje w Legnicy – zespół z Wielkopolski nie wygrał w niej … jeszcze nigdy. Nie mamy nic przeciwko, żeby tradycji stało się zadość.

15. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Legnica – Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski, sobota (19 lutego), godz. 16.00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. Bilety – TUTAJ. Transmisja – TUTAJ.