Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy Siódemki Huras Legnica w finale mistrzostw Polski!

Vive Kielce i Siódemka Huras Legnica – to drużyny, które awansowały do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów z ćwierćfinałowej grupy, która rozgrywana była w Legnicy. Za burtą krajowego czempionatu – Anilana Łódź i Gwardia Opole.

Przed niedzielnymi meczami szansę na awans TOP 4 miały wszystkie ekipy legnickiego turnieju. Finalistów poznaliśmy jednak już po pierwszym pojedynku. Gwardia Opole wygrała jedną bramką z Anilaną Łódź, zapewniając tym samym awans do Final Four Vive Kielce i Siódemce Huras Legnica. Na zakończenie trzydniowych zmagań przy Lotniczej właśnie te zespoły zmierzyły się w meczu, którego stawką było 1. miejsce w turnieju.

Pewna awansu, wyraźnie rozluźniona drużyna trenera Piotra Będzikowskiego nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z bardzo silnym Vive i wysoko przegrała. W drugiej połowie szansę pokazania się otrzymali zawodnicy, którzy w pierwszych dwóch meczach grali w minimalnym wymiarze czasowym bądź wcale.

Zapewniam, że jeśli spotkamy się z Vive w Final Four to mecz będzie wyglądał zupełnie inaczej. Dziś byliśmy od kielczan wyraźnie słabsi i zasłużenie przegraliśmy. Nie udźwignęliśmy tego meczu mentalnie. Graliśmy z Vive jak równy z równym przez 20 minut. Potem wszystko nam się rozjechało – mówi trener Piotr Będzikowski.

W turnieju Final Four poza Vive i Siódemką Huras wystąpią najlepsze drużyny z turnieju 1/4 finału w Lublinie – Pałac Młodzieży Tarnów i Orlen Wisła Płock. W półfinale Siódemka Huras zagra z Pałacem Młodzieży Tarnów, a Vive Kielce z Orlen Wisłą Płock. Turniej Final Four zostanie rozegrany w dniach 11-12 marca. O tym, kto będzie jego gospodarzem zadecyduje ZPRP.

ZDJĘCIA Z MECZU Z VIVE KIELCE

Nasza drużyna ma teraz trzy tygodnie na przygotowanie się do gry o medale krajowego czempionatu.

Awans do Final Four to nasz duży sukces. Droga do niego nie była prosta. Straciliśmy prowadzenie w lidze wojewódzkiej i do rozgrywek centralnych dostaliśmy się przez baraże. Potem żyliśmy z turnieju na turniej, ja do Final Four myślami nie wybiegałem. Pojedziemy po medal, ale taki sam plan mają rywale. Zagramy Tarnowem, który dobrze już znamy, bo graliśmy z nim w 1/8 finału. Wygraliśmy ten mecz, ale to jest kompletnie nieistotne. Teraz będzie zupełnie inna wartość ładunku emocjonalnego – mówi szkoleniowiec naszych juniorów.

W finale mistrzostw Polski juniorów Siódemka wystąpi po raz piąty. Do Final Four wracamy po trzech latach. W 2019 r. Siódemka wywalczyła tytuł wicemistrza kraju (rocznik 2000/2001). Rok wcześniej drużyna z rocznika 1999 zdobyła złote medale. Z kolei w 2017 (rocznik 1999) i 2015 r. (rocznik 1996) Siódemka była wicemistrzem Polski.

Siódemka Huras Legnica – Vive Kielce 23:36 (11:17)

Siódemka: Socha, Siwik – Kochlewski 1, Pacek 1, Kosiorowski, Śliwiński, Dziedzic 2, Kruszelnicki 3, Krukiewicz, Zieliński, Szporko 2, Grynienko 2, Będzikowski 10, Łukawski 1, Matwiejków.

Vive: Poźniak, Biela – Przybylski, Pinda 3, Wiaderny 2, Wasiak 5, Majchrzak 1, Wawrzyniak 8, Kotliński 4, Olczyk 2, Świt 2, Makuła 2, Grzybowski, Filipowicz, Lubczyński 7.

MVP: Mikołaj Kotliński (Vive)

Gwardia Opole – Anilana Łódź 26:25 (11:11)

Gwardia: Drojma, Kaszubski – Bidziński 1, Luksa 3, Adamski, Sosna, Jendryca 3, Sołowiew 6, Zawadzki 1, Wandzel 2, Aksamit, Chmielewski, Hryniewicz 8, Stempin 1, Klimenko 1.

Anilana: Marciniak, Pietrowski – Chybiński 1, Tondys, Węgliński 6, Gajewski, Rutkowski 2, Szweda-Lewandowski 2, Koryciński 1, Wierzbicki 3, Hanas 8, Bielecki, Zawadzki, Kacpczak 2.

MVP: Marek Hryniewicz (Gwardia).

TABELA

1. Vive Kielce 3 9 90:72

2. Siódemka Huras Legnica 3 3 91:98

3. Anilana Łódź 3 3 80:82

4. Gwardia Opole 3 3 82:91