Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy młodsi Siódemki Huras wygrali w Lubinie i zostali liderem tabeli!

Siódemka Huras Legnica wygrała 30:27 z Zagłębiem Lubin w meczu 12. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Nasza drużyna awansowała na pierwsze miejsce w tabeli i ma ogromne szanse na tytuł mistrzowski.

Stawka środowego meczu w Lubinie była znacznie większa niż 3 punkty. Było to bowiem starcie lidera z wiceliderem, kluczowe dla losów walki o tytuł mistrza Dolnego Śląska i bezpośredni awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W pierwszej rundzie Zagłębie wygrało w Legnicy 26:23, a więc nasza drużyna stanęła przed trudnym zadaniem odrobienia trzech bramek w delegacji.

Podopieczni trenera Tomasza Górecznego zagrali w Lubinie na medal (jesteśmy przekonani, że ZŁOTY) i zadanie wykonali! Wygrali różnicą trzech trafień – 30:27 i zepchnęli Zagłębie na drugie miejsce w tabeli, dzięki większej liczbie bramek na wyjeździe.

Siódemka w ligowym hicie prowadziła od 9 min. Świetna końcówka pierwszej połowy sprawiła, że na przerwę schodziła z zapasem sześciu bramek. W drugiej połowie nasza drużyna utrzymywała przewagę 3-4 bramek, co zwiastowało nerwową końcówkę. I taka była. Ba! Była istnym horrorem!

W 59 min. gospodarze zdobyli dwie bramki i przewaga Siódemki stopniała do dwóch trafień (29:27). Na 5 sekund przed końcem meczu trener Tomasz Góreczny wziął czas, żeby ustawić akcję ostatniej szansy. Rozegrana została popisowo, a odpowiedzialność wziął na siebie Kacper Łukawski (w całym meczu 14 bramek!). Jego rzut z drugiej linii ugrzązł w siatce i Siódemka została liderem!

– Moja drużyna zagrała nie dość, że bardzo dobrze, to jeszcze z pokazała charakter. Wszyscy moi zawodnicy zasługują na słowa uznania. Wykonaliśmy zadanie wydawałoby się niemożliwe i dziś jesteśmy bardzo blisko tytułu mistrzowskiego. Przed nami trzy mecze, w których nie możemy się potknąć. Nie ma mowy o świętowaniu. Jeszcze nie jesteśmy mistrzem – powiedział po meczu trener Tomasz Góreczny.

Siódemka zagra jeszcze z Moto-Jelczem w Oławie (2 marca), Śląskiem Wrocław w Legnicy oraz z Zagłębiem II Lubin na wyjeździe. Jeśli nie straci w nich punktu, zostanie mistrzem Dolnego Śląska.

Zagłębie Lubin – Siódemka Huras Legnica 27:30 (12:18)

Siódemka: Zembrzycki, Tabisz – Łukawski 14, A. Szporko 4, Zapert 3, Drążek, Niziołek 2, Dziedzic 4, Wołowiec 3, Kałka, Huras, Sinicki, Khemissi, Terelak, Lambert, Martka.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH