Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Młodzicy Siódemki Huras Legnica są już mistrzami Dolnego Śląska!

Siódemka Huras Legnica wygrała w środowy wieczór w hali przy ul. Lotniczej 51:22 z ŚKPR-em II Świdnica i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie triumf w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

Mecz z ŚKPR-em wyglądał podobnie, jak 17 poprzednich w tym sezonie w wykonaniu zespołu trenera Zygmunta Woźniczki. Był jednostronny i zakończony wysoką wygraną. Siódemka Huras w tym sezonie dolnośląskie rozgrywki młodzików totalnie zdominowała, ani jeden rywal nie był w stanie podjąć z nią wyrównanej walki.

To jest grupa wielce utalentowanych chłopców, z którymi praca jest dla mnie wielką przyjemnością. Jestem przekonany, że wielu z nich w przyszłości będzie stanowić o sile naszego pierwszego zespołu. Mamy tytuł mistrza województwa, ale nasze aspiracje sięgają wyżej – mówi trener Zygmunt Woźniczka.

Zdobywając mistrzostwo województwa Siódemka Huras awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski Młodzików, bo taką oficjalną nazwę noszą rozgrywki o mistrzostwo kraju w tej kategorii wiekowej, które ruszą w kwietniu. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki trafi do grupy, której gospodarzem będzie Opole.

Wcześniej nasza drużyna rozegra jeszcze dwa ligowe mecze – w Świdnicy z ŚKPR-m I (9 marca) i we Wrocławiu ze Śląskiem (13 marca).

Siódemka Huras Legnica – ŚKPR II Świdnica 51:22 (27:14)

Siódemka Huras: Zemła, Zawierucha, Krzywicki – Kiedrzyński 12, Mieleszczenko 2, Skiba 11, Stefaniak, Taiwo 5, Młyńczak 1, K. Bielewicz 2, Świechowski 6, Witkowski 1, Maciejewski, B. Bielewicz 3, Wilczyński 3, Kruszelnicki 5.

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI MŁODZIKÓW