Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

FINAL FOUR Mistrzostw Polski Juniorów – jedziemy po medal do Płocka!

W piątek i sobotę (11-12 marca) w płockiej Orlen Arenie rozegrany zostanie turniej FINAL FOUR Mistrzostw Polski Juniorów. Do walki o medale staną cztery najlepsze drużyny w kraju: gospodarze Orlen Wisła Płock, Vive Kielce, Pałac Młodzieży Tarnów oraz Siódemka Huras Legnica.

Dla naszego klubu będzie to już piąty występ w Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. Do TOP 4 wracamy po trzech latach. Po raz ostatni w decydującej o medalach batalii braliśmy udział w 2019 r., w Kwidzynie. Wówczas zespół Siódemki (rocznik 2000/2001) wrócił do Legnicy ze srebrem. Tytuły wicemistrza Polski wywalczyliśmy również w 2017 (rocznik 1999) i 2015 roku (rocznik 1996). Największy sukces na poziomie rozgrywek młodzieżowych odnotowaliśmy jednak w 2018 r., kiedy to zostaliśmy mistrzem Polski (rocznik 1999).

DŁUGI MARSZ DO ORLEN ARENY

Droga Siódemki Huras do tegorocznego Final Four nie była łatwa. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego do rozgrywek centralnych musiał przebijać się baraże, bo w lidze dolnośląskiej ustąpił w tabeli Zagłębiu Lubin. W dwumeczu z Chrobrym Głogów nasza drużyna poradziła sobie jednak doskonale. Potem było już z „górki”. Siódemka wygrała w efektownym stylu turniej 1/16 finału w Zabrzu, a następnie turniej 1/8 finału, który rozegrany został w Legnicy. W turnieju 1/4 finału, którego również byliśmy gospodarzem, zajęliśmy 2. miejsce i obok Vive Kielce awansowaliśmy do TOP 4 krajowego czempionatu. Po drodze do Final Four team Piotra Będzikowskiego przegrał w sumie 3 mecze – w 1/8 finału z Victorią Łódź, a w 1/4 finału z Anilaną Łódź i Vive Kielce. Wygrał 6 – z Górnikiem Zabrze, Spartą Oborniki Wlkp., Padwą Zamość, PM Tarnów, Olimpią Biała Podlaska i Gwardią Opole.

W PÓŁFINALE ZE ZNAJOMYMI Z TARNOWA

W półfinale płockiego Final Four nasza drużyna zmierzy się z Pałacem Młodzieży Tarnów, a więc rywalem, którego ma już na „rozkładzie” – w 1/8 finału przy Lotniczej górą była Siódemka, która wygrała 34:30. Warto jednak pamiętać, że był to zacięty mecz, a trzy punkty nasi juniorzy wyszarpali dopiero w końcówce. O klasie ekipy z Tarnowa świadczy zresztą fakt, że zdołała ona awansować do Final Four z 1. miejsca z ćwierćfinału w Lublinie, pokonując po karnych Orlen Wisłę Płock. W rozgrywkach centralnych Pałac Młodzieży przegrał w sumie dwa spotkania – z Siódemką i Vive Kielce w 1/16 finału.

ŚWIĘTA WOJNA

W drugim półfinale dojdzie do juniorskiej „Świętej Wojny” – Orlen Wisła Płock zmierzy się z Vive Kielce. O mocy Vive mogliśmy się przekonać przed trzema tygodniami w Legnicy, gdzie kielczanie zdominowali turniej 1/4 finału. Dodajmy, że wygrali również turnieje 1/16 finału w Opolu i 1/8 finału w Kwidzynie. Nie dziwi więc, że to Vive uznawane jest za faworyta do złota. Choć zapewne odmiennego zdania są w Płocku. Orlen Wisła, już tradycyjnie bowiem dysponuje bardzo mocną drużyną. Po drodze do TOP 4 „Nafciarze” wygrali turnieje w Bydgoszczy i Płocku, a potknęli się dopiero w Lublinie, gdzie zajęli drugie miejsce, przez co na Vive trafili już w półfinale Final Four.

Program FINAL FOUR Mistrzostw Polski Juniorów 2022:

11 marca (piątek)

Godz. 15.00: Siódemka Huras Legnica – Pałac Młodzieży Tarnów [transmisja TUTAJ]

Godz. 16.30: uroczyste otwarcie turnieju FINAL FOUR

Godz. 17.30: Orlen Wisła Płock – Vive Kielce [transmisja TUTAJ]

12 marca (sobota)

Godz. 10.30: mecz o 3. miejsce (przegrani w półfinałach)

Godz. 12.30: mecz o 1. miejsce (zwycięzcy półfinałów)

Godz. 14.00: uroczyste zakończenie turnieju FINAL FOUR