FINAL FOUR MPJ. Porażka z Pałacem Młodzieży Tarnów. Zagramy o brąz

Siódemka Huras Legnica przegrała 25:31 z Pałacem Młodzieży Tarnów w pierwszym dniu turnieju Final Four Mistrzostw Polski Juniorów, który rozpoczął się w płockiej Orlen Arenie. W sobotę nasza drużyna zagra w meczu o brązowy medal z Orlenem Wisłą Płock.

Walka o wejście do finału rozpoczęła się od wymiany ciosów. Raz na prowadzeniu była Siódemka, raz Pałac Młodzieży. W 7 min. po rzucie z koła Macieja Grynienki wygrywaliśmy 4:3. I jakaż szkoda, że w kolejnej akcji nie udało się nam odskoczyć na dystans dwóch bramek bowiem się to szybko zemściło. Między 9 a 13 min. rozkręcający się i nabierający pewności siebie tarnowianie trafili 5 razy z rzędu, odjeżdżając tym samym na 8:4. Potem pieczołowicie pilnowali przewagi, a w końcówce pierwszej połowy jeszcze ją o jedną bramkę powiększyli. W efekcie na przerwę schodziliśmy z 5 bramkami na minusie.

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła z mocnym postanowieniem odrobienia strat, ale niestety, to nie był jej dzień. Gra się nie kleiła, mnożyły się błędy, nad umiejętnościami górę brały nerwy. Bez dwóch zdań – podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zagrali znacznie poniżej swoich możliwości. Warto bowiem przypomnieć, że w 1/8 finału z Pałacem Młodzieży sobie poradzili zwyciężając 34:30.

Od początku drugiej części spotkania, dystans do rywala zamiast topnieć, niestety powiększał się. W 40 min. Pałac Młodzieży wygrywał 23:15, a po 49 min. już 29:19. Tarnowianom w Orlen Arenie wychodziło niemal wszystko, a w wygraniu meczu nie przeszkodziła im nawet strata lidera – Konrada Wątroby, który doznał kontuzji oraz czerwone kartki z gradacji kar innych dwóch innych ważnych zawodników – Mateusza Hoima i Szymona Wajdy. Ambitnie walczyliśmy do końcowej syreny, ale stać nas było jedynie na kosmetykę wyniku. Finalnie przegraliśmy 25:31 i w niedzielę (godz. 10.30) zagramy o 3. miejsce w Polsce z Orlenem Wisłą Płock. Link do transmisji TUTAJ. Link do meczu finałowego TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – Pałac Młodzieży Tarnów 25:31 (12:17)

Siódemka Huras: Socha, Turkiewicz – Kochlewski, Pacek 7, Kosiorowski, Śliwiński, Dziedzic 1, Kruszelnicki 1 (1), Krukiewicz 2, Szporko 1, Grynienko 2, Będzikowsk 11 (1), Łukawski, Matwiejków, Cichoń, Zieliński. Karne: 4/2. Kary: 12 min.

Pałac Młodzieży: M. Chłopek, Drajewicz – Sikora 4, Tuman, Wątroba 3, Kasprzyk 3, Starzyk, Hoim 4, P. Chłopek 1, Wajda 6, Kociuba 3, Mucha, Bednarz 1, Małek 6, Kula, Tarczoń. Karne: 3/1. Kary: 14 min.

Przebieg meczu: 3:3 (5), 4:6 (10), 6:9 (15), 9:10 (20), 10:15 (25), 12:17 (30), 14:19 (35), 15:23 (40), 19:26 (45), 20:29 (50), 23:30 (55), 25:31 (60).

Orlen Wisła Płock – Vive Kielce 20:36 (9:17)