Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Jakub Będzikowski zawodnikiem Torus Wybrzeża Gdańsk!

Jakub Będzikowski będzie występował w Torus Wybrzeżu Gdańsk. Wychowanek naszego klubu podpisał z klubem z PGNiG Superligi trzyletni kontrakt, do końca sezonu 2024/25.

Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Torus Wybrzeżem, ponieważ jest to klub z bogatą historią i świetnymi trenerami, pod których okiem, ciężko pracując z pewnością rozwinę się jako zawodnik. Bardzo spodobał mi się fakt, że coraz większą rolę w zespole odgrywają młodzi zawodnicy. Uważam, że połączenie młodości oraz doświadczenia starszych zawodników spowoduje, że w przyszłym sezonie uda nam się spełnić wspólnie wyznaczone cele – powiedział Jakub Będzikowski dla oficjalnej strony PGNiG Superligi.

19-letni rozgrywający przyznał, że miał kilka propozycji od klubów z czołówki PGNiG Superligi.

Jednak wybrałem ofertę Torus Wybrzeża, ponieważ najważniejszą rzeczą dla mnie, jako młodego zawodnika jest spędzanie największej liczby minut na boisku i bycie ważną częścią zespołu. Tylko tym sposobem będę mógł nabierać doświadczenia i podnosić swoje umiejętności, co zaowocuje w przyszłości  – wyjaśnił.

Jakub Będzikowski jest wychowankiem naszego klubu. W czerwcu kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Obecny sezon jest dla niego bardzo udany. Otrzymał bowiem powołanie do pierwszej reprezentacji Polski (obecnie bierze udział w zgrupowaniu w Płocku przed dwumeczem ze Szwecją).

Kuba był liderem juniorskiej drużyny Siódemki, która w miniony weekend zajęła 4. miejsce w Final Four Mistrzostw Polski. Został najlepszym lewym rozgrywający turnieju oraz królem strzelców (24 bramki) oraz całych mistrzostw (101 bramek).

Kuba, dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu i powodzenia !!!

FOT. pgnig-superliga.pl