Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Trenerzy po meczu Siódemka Miedź Huras Legnica – Orlen Upstream Przemyśl

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 37:35 z Orlenem Upstream Przemyśl w meczu 19. kolejki Ligi Centralnej. Mamy dla Was wypowiedzi szkoleniowców: Tomasza Górecznego i Przemysława Korobczaka.

Tomasz Góreczny (Siódemka): – Czekaliśmy na to zwycięstwo jak na zbawienie. Już przed tygodniem w Białej Podlaskiej widoczny był progres w naszej grze. Tam byliśmy blisko wygranej, dziś się udało. Mam nadzieję, że drużyna dostanie pozytywnego kopa. Byliśmy dziś mocni mentalnie. Każdy zawodnik, który dziś zagrał dał coś drużynie, był wartością dodaną. Michał Przybylak z musu wszedł na skrzydło i zrobił swoje. Junior Kacper Łukawski wszedł i pomógł. No i wrócił Paulo Grozdek, dobry duch naszej defensywy. Wygraliśmy ten mecz pokazując charakter. Każdy za każdym wskakiwał w ogień.

Przemysław Korobczak (Orlen Upstream): – Nie uważam, że wynik jest niespodzianką, bo w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Wystarczy słabszy dzień, słabsza koncentracja. To jest odpowiedź na pytanie, dlaczego zdołaliśmy wygrać w Ostrowie, a dziś przegrać w Legnicy. O naszej porażce z Siódemką zadecydował bak skuteczności w ataku, brak zespołowej gry, moi zawodnicy grali indywidualnie, każdy chciał się pokazać. Rzucić 35 bramek na wyjeździe i przegrać mecz to jest mistrzostwo świata. Moja drużyna chyba zlekceważyła Siódemkę i zapłaciła za to najwyższą cenę.