Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

W sobotę gramy na wyjeździe z GKS-em Autoinvest Żukowo. Pójść za ciosem!

Przed tygodniem przerwaliśmy czarną serię ligowych porażek zwyciężając Orlen Upstream Przemyśl. Teraz czas na kolejny przełom – pierwsze w tym sezonie zwycięstwo poza Legnicą. W sobotę Siódemka Miedź Huras zmierzy się w Żukowie z tamtejszym GKS-em Autoinvest. Mecz o godz. 19.00. Transmisja na Facebooku.

9 meczów – 9 porażek – oto bilans ligowych meczów wyjazdowych naszej drużyny w obecnej kampanii Ligi Centralnej. Gra w delegacji wybitnie, jak widać, nam nie służy.Każda seria, nawet ta najgorsza, kiedyś musi się skończyć. Jedziemy do Żukowa z nastawieniem, że to właśnie teraz. Chcemy pójść za ciosem i przywieźć do Legnicy punkty – mówi Kacper Bogudziński, najlepszy w tym sezonie strzelec Siódemki Miedź Huras (96 bramek).

Dlaczego mamy szansę na punkty w Żukowie?

Jakie argumenty przemawiają za Siódemką? Po PIERWSZE, hala w Żukowie nie jest jakąś specjalnie niedostępną twierdzą. GKS w roli gospodarza spisuje się w kratkę – cztery mecze wygrał, cztery przegrał. Z Żukowa punkty wywiozły nie tylko czołowe ekipy ligi – Ostrovia (choć tylko 2) i KPR Legionowo, ale również Nielba Wągrowiec i MKS Grudziądz. Dobrze jednak mieć na uwadze, że GKS był w stanie odprawić z kwitkiem tak silną drużynę, jak AZS AWF Biała Podlaska. Po DRUGIE – w tym sezonie Siódemka raz już na GKS sposób znalazła. W pierwszej rundzie w Legnicy wygrała 31:24 po meczu, który miała pod pełną kontrolą. Po TRZECIE – Siódemka do Żukowa pojedzie pozytywnie naładowana i dowartościowana wygraną z Orlenem Upstream Przemyśl.

Z wiarą w zwycięstwo i jedną korektą w składzie

Na początku roku w Żukowie doszło do zmiany na trenerskiej ławce. Jakuba Bonisławskiego, który otrzymał ofertę pracy w superligowym Torus Wybrzeżu Gdańsk (prowadzi ten zespół razem z Mariuszem Jurkiewiczem) zastąpił Mariusz Czaja. Pod jego batutą najmłodszy zespół w Lidze Centralnej gra nieregularnie. Wygrał z MKS-em Wieluń, Zagłębiem Sosnowiec i AZS AWF Biała Podlaska, przegrał ze Śląskiem Wrocław, Warmią Energa Olsztyn i KPR-em Legionowo.

W Żukowie nasz zespół wystąpi prawie w identycznym zestawieniu, jak w ubiegłotygodniowym zwycięskim spotkaniu z Orlenem Upstream Przemyśl. Prawie, bo kontuzjowanego Kornela Witę w meczowej kadrze zastąpi Adrian Stachurski. Duże nadzieje na korzystny wynik w sobotni wieczór ma Paulo Grozdek, który w poprzedniej kolejce zaliczył udany powrót na boisko po kilkumiesięcznej pauzie związanej z rehabilitacją po kontuzji. – Interesuje nas tylko zwycięstwo. Skoro wygraliśmy z Przemyślem to dlaczego mamy nie zrobić tego samego w Żukowie – mówi chorwacki rozgrywający Siódemki Miedź Huras.

20. kolejka Ligi Centralnej: GKS Autoinvest Żukowo – Siódemka Miedź Huras Legnica, sobota (26 marca), godz. 19.00. Transmisja na facebookowym fanpage’u gospodarzy – TUTAJ.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)