Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Czy uda się nam w końcu rozhartować Stal? W sobotę gramy w Gorzowie

Stal Gorzów – to nasz kolejny rywal w Lidze Centralnej. Z czwartą ekipą tabeli zmierzymy się już w sobotę 2 kwietnia w hali gorzowskiego Zespołu Szkół nr 20. Początek meczu o godz. 17.00. Transmisja LIVE na fanpage’u gospodarzy.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Stali Oskar Serpina wypowiadał się na temat Siódemki nieco kurtuazyjnie – nasz zespół wychwalał, nazwał go monolitem, dostrzegł nawet „serię wygranych” (w rzeczywistości w tym roku udało nam się wygrać tylko raz). W jednym na pewno się jednak nie pomylił – Siódemka jest groźniejsza niż wskazuje tabela. Nie zmienia to w niczym faktu, że zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest Stal.

Stal aktualnie zajmuje w tabeli czwarte miejsce do wicelidera KPR Legionowo tracąc tylko dwa punkty. W Gorzowie ostrzą sobie apetyty na drugie miejsce w końcowej tabeli, a w temacie tym krok w tył Stal wykonała przed tygodniem przegrywając w Przemyślu. Dlatego trener Serpina nie wyobraża sobie kolejnej wpadki, do tego we własnej hali. Na pewno taki scenariusz wyobraża sobie za to Tomasz Góreczny. – Przegraliśmy trochę na własne życzenie w Żukowie, to teraz musimy szukać punktów w wyjątkowo niegościnnej hali w Gorzowie – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

Nasza drużyna walczy w tym sezonie o zgoła odmienne cele niż Stal. Siódemka z coraz większą nerwowością rozgląda się za punktami, bo grania coraz mniej, a w tabeli niezmiennie jest pod kreską. W sobotę czeka nas w Gorzowie arcytrudne zadanie, ale jak podkreśla trener Góreczny, nie jest to „Mission Impossible”. O tym, że ostatnie pięć ligowych meczów padło łupem Stali, w naszej szatni pamięta się ale mówi niechętnie. I słusznie, bo Siódemkę z pewnością stać na sprawienie w Gorzowie niespodzianki. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie, w Legnicy Stal była lepsza tylko o jedną bramkę (24:25).

21. kolejka Ligi Centralnej: Budnex Stal Gorzów – Siódemka Miedź Huras Legnica, sobota (2 kwietnia), godz. 17.00, hala ZS nr 20 w Gorzowie. Transmisja na Facebooku gospodarzy – TUTAJ.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)