Juniorzy młodsi Siódemki Huras w 1/8 finału mistrzostw Polski!

Siódemka Huras Legnica pokonała 30:26 z Wisłę Płock na zakończenie turnieju grupy F 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Nasza drużyna wygrała w Opolu wszystkie mecze i awansowała do kolejnej rundy z pierwszego miejsca w tabeli.

Podopieczni trenera Tomasza Górecznego mimo sześciu punktów po dwóch dniach turnieju, wciąż nie mogli być pewni awansu. Żeby nie liczyć na innych, z Wisłą Płock nasza drużyna musiała po prostu wygrać. I zadanie wykonała.

Mecz z „Nafciarzami” w wykonaniu naszej drużyny wyglądał trochę tak, jak kolejny dzień w biurze. Zawodnicy trenera Tomasza Górecznego wstali, zjedli śniadanie, wyszli na parkiet, zrobili to co do nich należało (wygrali) i pojechali do Legnicy nie interesując się rozstrzygnięciem w ostatnim spotkaniu opolskiego turnieju między Gwardią i Górnikiem.

Odnotujmy, że mecz wyrównany był tylko w pierwszej połowie. W 20 min. Wisła zdołała nawet wyrównać. W drugiej połowie dominacja Siódemki nie podlegała już jednak dyskusji. Nasz zespół szybko wypracował przewagę 7-8 bramek i spokojnie dogrywał mecz, a trener Góreczny mógł dać szansę pokazania się zawodnikom, którzy w piątek i sobotę siedzieli na ławce.

Siódemka Huras jest już w TOP 16. W 1/8 finału nasza drużyna zagra Gdańsku. Dodajmy jeszcze, że królem strzelców turnieju w Opolu został Kacper Łukawski, który w trzech meczach zdobył aż 27 bramek. Natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Zembrzyckiego.

Siódemka Huras Legnica – Wisła Płock 30:26 (14:12)

Siódemka: Tabisz, Zembrzycki – Mikulewicz 1, Kałka, Huras 1, Łukawski 11, Makar 1, Wojsa, A. Szporko, Zapert 2, Drążek 2, Niziołek 2, Sinicki, Dziedzic 6, Wołowiec 3, Terelak. Karne: 3/1. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 4:2 (5), 6:3 (10), 7:6 (15), 8:8 (20), 10:9 (25), 14:12 (30), 17:12 (35), 19:13 (40), 23:16 (45), 25:18 (50), 26:22 (55), 30:26 (60).

Gwardia I Opole – Górnik II Zabrze 29:18 (12:9)