Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Z nożem na gardle. W sobotę gramy arcyważny mecz z Padwą Zamość

Po miesięcznej przerwie Liga Centralna wraca do Legnicy. W sobotę w hali przy Lotniczej podejmiemy Padwę Zamość. W kontekście walki o utrzymanie się w lidze, zwycięstwo w tym meczu jest obowiązkiem! Pierwszy gwizdek o godz. 18.00.

Do końca rozgrywek zostało sześć meczów, każdy z nich będzie dla nas najważniejszy. Marginesu błędu już nie mamy. Dziś myślimy jednak wyłącznie o starciu z Padwą, które musimy wygrać za wszelką cenę. Nie ważne jak, ale musimy wyszarpać trzy punkty. Jesteśmy zdeterminowani i gotowi na walkę przez 60 minut – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny, który już tradycyjnie ma spory ból głowy związany z sytuacją kadrową.

Jedni zawodnicy wracają po urazach, inni nam ze składu wypadają. I taki ten sezon jest w zasadzie od początku. Przyzwyczailiśmy się już do takiej sytuacji. Nie ma co rozczulać się nad sobą tylko trzeba wyjść na parkiet i wyrwać zwycięstwo – dodaje nasz szkoleniowiec.

Padwa Zamość to aktualnie 8. drużyna w tabeli. Ekipa z Lubelszczyzny sytuację ma więc komfortową – ligowy byt ma bowiem praktycznie zapewniony. Padwa to zespół bardzo solidny, grający poukładany handball, a do tego charakterny. Przekonaliśmy się o tym w listopadzie, kiedy to przegraliśmy w Zamościu 28:30.

Na podstawie ligowej tabeli, łatwo dojść do wniosku, że faworytem konfrontacji wydają się być goście. Tyle że warto zauważyć, iż Padwa znacznie lepiej niż na wyjazdach radzi sobie we własnej hali. W Zamościu zdobyła bowiem aż 24 z 29 punktów. W delegacji wygrała tylko w Olsztynie (na inaugurację sezonu) oraz w Grudziądzu po karnych. Tymczasem Siódemka jeśli już punktuje, to wyłącznie przy Lotniczej. W hali legnickiego OSiR-u nasz zespół wywalczył wszystko, co posiada – 15 punktów.

W sobotni wieczór nasza drużyna posiadać będzie jeszcze jeden, ale za to jakże znaczący atut – kibiców! Bądźcie przez 60 minut ósmym zawodnikiem Siódemki i pomóżcie nam wygrać ten arcyważny mecz!

22. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Padwa Zamość, sobota (23 kwietnia), godz. 18.00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. Bilety – TUTAJ. Transmisja – TUTAJ.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)