Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Młodzicy Siódemki Huras najlepsi w turnieju 1/16 Pucharu ZPRP w Opolu!

Na zakończenie turnieju 1/16 finału Pucharu ZPRP Młodzików Siódemka Huras Legnica wygrała 33:21 z gospodarzami – Orłem Opole. Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki awansowała do kolejnej rundy mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. A to oznacza, że będziemy organizatorem turnieju 1/8 finału!

W piątek i sobotę nasz zespół sprawił niezłe manto ekipom z Lublińca i Wielunia, ale w niedzielę czekało ją już trudniejsze zadanie. Rywalem był bowiem Orzeł Opole, który tak, jak Siódemka, kwalifikował się kompletem punktów i miejscem w kolejnej rundzie krajowego czempionatu. Stawką meczu było pierwsze miejsce w tabeli, które dawało prawo organizacji turnieju 1/8 finału.

Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki stanęli na wysokości zadania. Co prawda, tym razem aż tak łatwo nie było, ale i tak nasza drużyna odniosła efektowne zwycięstwo. Różnica 12 bramek mówi wszystko. Siódemka Huras zasłużenie wygrała turniej w Opolu i w nagrodę, w kolejnej rundzie mistrzostw Polski będzie grać przed własną publicznością.

Odnotujmy jeszcze fantastyczną dyspozycję Kamila Skiby. Nasz skrzydłowy, który w tym sezonie sięgnął po tytuł króla strzelców ligi dolnośląskiej, opolski turniej zakończył z 32 bramkami na koncie.

Naszej drużynie awansu pogratulował Sławomir Szmal – przed laty gwiazda światowego handballa, dziś członek zarządu ZPRP

Orzeł Opole – Siódemka Huras Legnica 21:33 (11:17)

Siódemka: Zawierucha, Zemła, Krzywicki 1 – Skiba 10, Kiedrzyński 6, A. Taiwo 6, Kruszelnicki 4, Maciejewski 3, Świechowski 3, Bielewicz, Mieleszczenko, Młyńczak, Stefaniak, Wita, Wilczyński, Witkowski.

Husaria Lubliniec – MKS PMDKiS Wieluń 13:13 (11:8), karne – 0:3

KOŃCOWA TABELA

1. Siódemka Huras Legnica – 9 120:52 [AWANS]

2. Orzeł Opole – 6 84:73 [AWANS]

3. MKS PMDKiS Wieluń – 2 43:76

4. Husaria Lubliniec – 1 54: 100

Kibice Siódemki Huras w Opolu. Na Was zawsze możemy liczyć!

FOT. Tadeusz Świechowski