Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy młodsi Siódemki Huras wystąpili w pokazowym turnieju w Karpaczu

W dniach 21-22 kwietnia 2022 r. w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu obył się młodzieżowy polsko-czeski turniej piłki ręcznej, zorganizowany w ramach współpracy Dolnego Śląska z Krajem Kralovohradeckim.

Turniej Piłki Ręcznej to kolejne wydarzenie, które zorganizowaliśmy dla naszej młodzieży w ramach współpracy międzyregionalnej Dolnego Śląska z Krajem Kralovohradeckim. Wymiany uczniów z obu regionów to dobra okazja do rozwijania umiejętności pod okiem ekspertów, ale również szansa na nawiązanie nowych przyjaźni i aktywne spędzenie czasu. Współpraca z naszymi czeskimi sąsiadami układa się bardzo dobrze, dlatego z pewnością będziemy organizować kolejne wydarzenia integrujące młodzież – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Zawodnicy z czterech klubów (dwóch ze strony czeskiej, dwóch ze strony polskiej) odbyli specjalne treningi, a następnie rozegrali mecze towarzyskie. Treningi oraz turniej poprowadzili wybitni trenerzy Iwona Niedźwiedź – była reprezentantka Polski, ambasadorka szkoły w Karpaczu oraz Peter Babak – były trener reprezentacji Czech.

Stronę polską reprezentowała drużyna dziewcząt piłki ręcznej MKS Karkonosze Jelenia Góra i juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica. Stronę czeską natomiast reprezentowała Soupiska Druzstva TJ Nachod – dziewczęta oraz Soupiska Druzsva C.S. CARGO HBC JICIN – chłopcy. Łącznie w turnieju wzięło udział 72 zawodniczek i zawodników. Odnotujmy, że nasi juniorzy młodsi, którzy przygotowują się do turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, pewnie wygrali z ekipą z Jicina.

Na międzynarodowej konferencji polsko-czeskiej, która odbyła się w Karpaczu w marcu 2022 r. zapadła decyzja o podjęciu współpracy i wymianie szkół z Dolnego Śląska i Kraju Kralovohradeckiego. Wymiana ta między innymi dotyczyła warsztatów gastronomicznych oraz rozgrywek sportowych w piłkę ręczną chłopców i dziewcząt. Jesteśmy dumni, że możemy gościć młodzieżowe drużyny piłki ręcznej w naszej szkole, która ma długą tradycje i osiągnęła
wiele sukcesów sportowych – mówi Bogusława Kozłowska, dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu.

22 kwietnia o godz. 13.00 odbyła się uroczysta gala podsumowująca cały turniej oraz wręczenie pamiątkowych koszulek i pucharów. W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Arnošt Štěpánek, zastępca Hetmana Kraju Kralovohradeckiego oraz Marcin Zubek, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

-Chciałem bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na tak wspaniałe wydarzenie. Mam nadzieję, że będzie ono korzystne dla Waszego rozwoju sportowego, podnoszenia poziomu umiejętności i doprowadzi młodzież zarówno polską, jak i czeską na światową arenę piłki ręcznej – w ten sposób zwrócił się do uczestników Marcin Zubek, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Źródło, fot. UMWD