Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Czas zakończyć wyjazdową niemoc. W czwartek gramy w Wieluniu

Czwartkowy mecz MKS Wieluń – Siódemka Miedź Huras Legnica rozpocznie 23. kolejkę Ligi Centralnej. Pierwszy gwizdek o godz. 20.00. Transmisja na Facebooku naszych rywali.

Rozgrywki Ligi Centralnej wkraczają w decydującą fazę. Co prawda awans do PGNiG Superligi zapewniła sobie już Ostrovia Ostrów Wlkp., ale wciąż nie są znani spadkowicze. Na cztery kolejki przed końcem sezonu pod kreską wciąż jest niestety Siódemka Miedź Huras.

W minioną sobotę nasza drużyna wygrała arcyważny mecz z Padwą Zamość podając sobie tym samym butlę z tlenem i aplikując zastrzyk nadziei na wykaraskanie się z trudnej sytuacji w tabeli. Czasu na rozpamiętywanie wygranej jednak nie ma, bo już w czwartek podopiecznym trenera Tomasza Górecznego przyjdzie zmierzyć się z MKS-em Wieluń.

Nasi rywale po niedzielnej zwycięstwie w Przemyślu mają w tabeli dosyć komfortową sytuację. Aktualnie zajmują w tabeli 10. miejsce z 29 punktami na koncie, co sprawia, że w zasadzie mają już zapewnione utrzymanie. Jeśli wygrają z Siódemką – postawią kropkę na „i”. Z kolei nasza drużyna tracąca do bezpiecznej strefy cztery oczka, w czwartkowy wieczór musi dokonać coś, co w tym sezonie jeszcze jej się nie udało – wygrać na wyjeździe.

Do Wielunia jedziemy pozytywnie naładowani po zwycięstwie z Padwą, wzmocnieni wykurowanym już Mateuszem Wychowańcem (choć bez wciąż kontuzjowanego Michała Przybylaka) i z wygraną w pamięci z MKS-em w pierwszej rundzie w Legnicy (listopadowy mecz przy Lotniczej zakończył się wynikiem 27:23).

Pozostałe mecze 23. kolejki Ligi Centralnej zostaną rozegrane w piątek i sobotę (29-30 kwietnia). Poza starciem w Wieluniu, czekają nas jeszcze spotkania ze Śląskiem Wrocław (7 maja w Legnicy), Warmią Energa Olsztyn (14 maja w Olsztynie) i KPR-em Legionowo (21 maja w Legnicy).

23. kolejka Ligi Centralnej: MKS Wieluń – Siódemka Miedź Huras Legnica, 28 kwietnia (czwartek), godz. 20.00, hala WOSiR w Wieluniu. Transmisja na Facebooku gospodarzy – TUTAJ.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)