Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Juniorzy młodsi Siódemki Huras w ćwierćfinale mistrzostw Polski!

Siódemka Huras Legnica wygrała 40:30 z Olimpią Biała Podlaska i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W niedzielę nasza drużyna zagra o pierwsze miejsce w grupie K z gospodarzami Port Service Wybrzeże Gdańsk.

Po dwóch dniach turnieju w podgdańskim Żukowie znamy już najważniejsze rozstrzygnięcia. Awans do najlepszej ósemki w kraju zapewniła sobie Siódemka Huras oraz Port Service Wybrzeże Gdańsk. Niedzielny mecz między tymi drużynami zadecyduje o tym, kto awansuje do 1/4 finału krajowego czempionatu z 1. miejsca w grupie, a tym samym uzyska prawo organizacji turnieju. Początek o godz. 12.00. Transmisja na Facebooku gospodarzy – TUTAJ.

Sobotni mecz Siódemki z Olimpią Biała Podlaska miał zupełnie inną skalę trudności niż piątkowe starcie z MKS-em Poznań. Z ekipą z Wielkopolski nasza drużyna miała mocno pod górkę i na zwycięstwo musiała się solidnie napracować. Z najsłabszą drużyną turnieju w Żukowie, Siódemka nie musiała się wznosić na wyżyny umiejętności. Przez 60 min. kontrolowaliśmy spotkanie, a trener Tomasz Góreczny posłał na parkiet wszystkich wpisanych do protokołu zawodników.

Siódemka Huras Legnica – Olimpia Biała Podlaska 40:30 (21:12)

Siódemka: Zembrzycki, Tabisz – Łukawski 8, Mikulewicz 1, Kałka 1, Huras 4, Makar 2, A. Szporko 2, Zapert 1, Drążek 1, Niziołek 4, Sinicki, Dziedzic 7, Wołowiec 2, Wojsa 5, Terelak 2. Karne: 3/2. Kary: 6 min.

Port Service Wybrzeże Gdańsk – MKS Poznań 29:26 (11:14)

TABELA GRUPY K

1. Port Service Wybrzeże Gdańsk 6 76:52 [AWANS]

2. Siódemka Huras Legnica 6 70:56 [AWANS]

3. MKS Poznań 0 52:59

4. Olimpia Biała Podlaska 0 56:87