Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Turniej 1/8 finału MP Juniorów Młodszych kończymy na 2. miejscu

Na zakończenie turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w podgdańskim Żukowie, Siódemka Huras Legnica uległa gospodarzom, Wybrzeżu Gdańsk 24:30. Nasza drużyna awansowała do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie.

Moja drużyna zaprezentowała w meczu z Wybrzeżem dwa oblicza. W pierwszej połowie byliśmy lepsi, tylko że nie potrafiliśmy tego przełożyć na wynik. Graliśmy jednak dobrze. Po przerwie nic już nie działało, jak należy. Szkoda tej porażki, bo nie jesteśmy od Wybrzeża zespołem gorszym. O końcowym rezultacie zadecydowała dyspozycja dnia. A my w niedzielę nie mieliśmy jej dobrej – mówi trener Siódemki Huras, Tomasz Góreczny.

Siódemka wygrywała przez prawie całą pierwszą połowę. Niestety, nasza drużyna nie była w stanie odskoczyć na dystans większy niż 1-2 bramki. A jak już nareszcie sztuka się ta udała (15:12), to gospodarze błyskawicznie straty odrobili (15:15 w 30 min.).

O drugiej połowie w wykonaniu naszej drużyny trzeba szybko zapomnieć, ale pod warunkiem uprzedniego wyciągnięcia wniosków. 9 bramek w 30 minut – to nie przystoi zespołowi z aspiracjami na medal mistrzostw Polski! Trudno w to uwierzyć, ale podopieczni Tomasza Górecznego nie byli w stanie trafić do bramki miejscowych przez blisko kwadrans! No i to niestety, musiało przełożyć się na końcowy wynik.

Słabszy występ na pożegnanie z turniejem w Żukowie nie zmienia faktu, że nasi juniorzy młodsi odnieśli sukces, jakim jest niewątpliwie awans do TOP 8 mistrzostw Polski. Już za dwa tygodnie (13-15 kwietnia) wystąpią w turnieju 1/4 finału w Zabrzu.

Port Service Wybrzeże Gdańsk – Siódemka Huras Legnica 30:24 (15:15)

Siódemka Huras: Zembrzycki, Tabisz – Dziedzic 12, Niziołek 3, Łukawski 2, Wołowiec 2, Zapert 2, Drążek 1, Mikulewicz 1, Wojsa 1, A. Szporko.

MKS Poznań – Olimpia Biała Podlaska 35:30 (14:18)

TABELA GRUPY K

1. Port Service Wybrzeże Gdańsk 9 106:76 [AWANS]

2. Siódemka Huras Legnica 6 94:86 [AWANS]

3. MKS Poznań 3 87:89

4. Olimpia Biała Podlaska 0 86:122