Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Czas na derby. W sobotę mecz Ligi Centralnej ze Śląskiem Wrocław!

Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Śląsk Wrocław w ramach 24. kolejki Ligi Centralnej. Początek meczu w hali przy ul. Lotniczej o godz. 18.00. Wejściówki dostępne online w serwisie kupbilecik.pl.

To będzie mecz wagi ciężkiej! Śląsk w tabeli Ligi Centralnej zajmuje bezpieczne 7. miejsce, nie grozi mu spadek, a szans na podium już nie ma. W Legnicy „Wojskowi” grać będą jednak o prestiż związany z derbowym zwycięstwem. Dla Siódemki Miedź Huras będzie to pojedynek nie tyle z podtekstem derbowym, co o życie. Zespół trenera Tomasza Górecznego, żeby zachować szanse na utrzymanie się w Lidze Centralnej, musi wygrać.

Niestety, w tym temacie nie wszystko jest już w rękach naszej drużyny. Aby pozostać w grze o wykaraskanie się ze strefy spadkowej, musimy ograć Śląsk i czekać na dobre wieści z Przemyśla i Sosnowca. Tam swoje mecze w sobotę rozegrają – Warmia Energa Olsztyn i Nielba Wągrowiec, które jeszcze możemy w tabeli wyprzedzić. Jeśli Warmia i Nielba wygrają, nasza degradacja stanie się faktem. I to bez względu na rozstrzygnięcie w spotkaniu przy Lotniczej.

W pierwszej rundzie, we Wrocławiu minimalnie lepszy był Śląsk, który wygrał 27:26 po bramce rzuconej równo z końcową syreną. Czy Siódemka weźmie na lokalnym rywalu rewanż i zachowa szanse na utrzymanie się w lidze? Mocno wierzymy, że TAK!

24. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Śląsk Wrocław, sobota (7 maja), godz. 18.00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. BILETY | TRANSMISJA.