Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Młodzicy Siódemki Huras Legnica w finale mistrzostw Polski. BRAWO !!!

Siódemka Huras Legnica wygrała 29:27 z Dwójką Czersk na zakończenie turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski młodzików, który przez trzy dni rozgrywany był w hali przy ul. Lotniczej. Nasza drużyna awansowała do FINAL 8 z pierwszego miejsca w grupie I. Do najlepszej ósemki w kraju promocję w Legnicy wywalczyło również Vive Kielce.

Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki turniej zakończyli z kompletem zwycięstw. Na niedzielny triumf w starciu z Dwójką Czersk nasza drużyna musiała jednak solidnie popracować. Goście zawiesili bowiem poprzeczkę znacznie wyżej niż Vive Kielce i Zew Świebodzin. Siódemka długo przegrywała, ale w drugiej połowie opanowała sytuację na parkiecie i po zaciętym meczu wygrała 29:27.

Świetne zawody rozegrał Wojciech Zemła, który po przerwie zamurował bramkę oraz Kamil Skiba i Dawid Kiedrzyński, którzy razem zdobyli aż 18 bramek! MVP spotkania został Miłosz Maciejewski.

Warto podkreślić, że Siódemka Huras do finału krajowego czempionatu awansowała w imponującym stylu. Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki najpierw sięgnęła po tytuł mistrza województwa bez straty punktu. W rozgrywkach na szczeblu centralnym również pozostaje niepokonana. Wygrała wszystkie mecze w turniejach 1/16 i 1/8 finału mistrzostw Polski!

Turnieju finałowy mistrzostw Polski rozegrany zostanie w dniach 19-22 maja. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego gospodarzem.

Siódemka Huras Legnica – Dwójka Czersk 29:27 (12:15)

Siódemka: Zawierucha, Zemła, Krzywicki – Kiedrzyński 8, Skiba 10, Świechowski 5, Maciejewski 5, Kruszelnicki 1, Stefaniak, Taiwo, Wita, Młyńczak, K. Bielewicz, Witkowski, B. Bielewicz, Wilczyński.

Dwójka: Piekarski, Stolz – B. Linda 14, Stosik 4, M. Linda 6, Pazda 3, Aszyk, Jutrzenka, Schmidt, Greinke, Sarnowski.

MVP: Miłosz Maciejewski (Siódemka) – na zdjęciu z Tomaszem Pisarkiem, delegatem ZPRP

Vive Kielce – Zew Świebodzin 31:22 (15:12)

Vive: Łapot, Smelcerz, Paw – Szymonek 2, Wiśniewski 2, Morawski 1, Kaczmarski 1, Januszek 4, Grdeń 9, Borto 12, Ziętal, Miernik, Malec, Marasek, Wiaderny, Sternak.

Zew: Juszczak, Sitek – Wiedrowicz 1, Gawęda 1, Banach 2, Wdowiak 1, Jakóbowski 7, Kośmider 3, Walczak 4, Szymczak 1, Horbatowski 2, Mikołajczyk, Kamiński, Wrzos, Lemieszko, Danel.

MVP: Jakub Grdeń (Vive).

TABELA GRUPY I

1. Siódemka Huras Legnica 9 109:83 [AWANS]

2. Vive Kielce 6 86:88 [AWANS]

3. Dwójka Czersk 3 76:66

4. Zew Świebodzin 0 60:94