Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Trener Zygmunt Woźniczka po awansie młodzików do finału mistrzostw Polski

Zrobimy wszystko, żeby zdobyć medal dla Legnicy – mówi Zygmunt Woźniczka, trener młodzików Siódemki Huras Legnica po zwycięstwie w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, którego nasz klub był gospodarzem.

– To był świetny turniej w wykonaniu mojej drużyny. Awansowaliśmy do finału zasłużenie, ale mimo trzech zwycięstw wcale nie było łatwo. Chłopcy kapitalnie zagrali z Vive Kielce, za to w niedzielę mieliśmy duże problemy z Dwójką Czersk. To był dla nas najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Ty bardziej cieszę się, że wygrali spotkanie, które długo nie układało się po ich myśli. Pokazali charakter, w pewnym sensie zdali egzamin psychologiczny. To dobry prognostyk przed turniejem finałowym, w którym poprzeczka pójdzie jeszcze bardziej w górę.

– Przed nami turniej finałowy. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć medal dla Legnicy. Jeśli chodzi o umiejętności jestem spokojny. Chłopcy muszą tylko unieść ten turniej psychicznie. Jeśli zdobędziemy medal – będę szczęśliwy, jeśli się nie uda – zdobędziemy go za dwa lata w kategorii juniorów młodszych. Ci chłopcy są dopiero na początku swojej sportowej kariery. Czas na podsumowanie ich postępów przyjdzie, gdy skończą wiek juniora.