1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Porażka na początek

Siódemka Huras Legnica przegrała 26:35 z Zagłębiem Lubin na inaugurację turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, który rozpoczął się w Zabrzu.

W pierwszym meczu turnieju Siódemka zmierzyła się z doskonale sobie znanym, bo lokalnym rywalem. W rozgrywkach ligi wojewódzkiej w Legnicy górą było Zagłębie, w rewanżu w Lubinie wygrała Siódemka. Na neutralnym terenie, w meczu który miał ogromne znaczenie w kontekście walki o awans do FINAL FOUR, zdecydowanie lepsi okazali się nasi sąsiedzi.

Choć wynik tego nie wskazuje, to mecz był bardzo długo zacięty i wyrównany. W pierwszej połowie walka przebiegała wg schematu: bramka za bramkę. Gra naszej drużyny zaczęła się psuć w końcówce pierwszej połowy, kiedy to dała odskoczyć Zagłębiu na dwie bramki. Po przerwie było już tylko gorzej, w efekcie lubinianie zaczęli budować przewagę. Ostatecznie zasłużenie przegraliśmy z Zagłębiem 26:35.

– Nie ma tutaj co szukać wytłumaczeń. Zagraliśmy słaby mecz, nie zrealizowaliśmy założeń i dlatego przegraliśmy. Zagłębie w przeciwieństwie do nas, zaprezentowało się dziś z bardzo dobrej strony. Mecz był bardzo długo wyrównany, ale gdy w drugiej połowie rywale odskoczyli nam na kilka bramek, już nie byliśmy w stanie zareagować – powiedział po końcowej syrenie trener Siódemki Huras, Tomasz Góreczny.

W podobnym tonie mecz podsumował Kacper Łukawski. – Jesteśmy źli na siebie, bo zagraliśmy zły mecz. Gdybyśmy zagrali na 100 proc. swoich możliwości, pewnie byśmy wygrali. Przed nami jeszcze dwa spotkania i zrobimy wszystko, żeby awansować do Final Four – powiedział nasz rozgrywający.

W sobotę Siódemka Huras zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Mecz z gospodarzem turnieju o godz. 12.00. Transmisja – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – SMS Zagłębie Lubin 26:35 (13:15)

Siódemka Huras: Zembrzycki, Tabisz – Dziedzic 6, Łukawski 6 (3), A. Szporko 5, Zapert 3, Niziołek 2, Wojsa 2, Wołowiec 2, Drążek, Makar, Mikulewicz. Karne: 3/3. Kary: 14 min.

Przebieg meczu: 1:3 (5), 4:4 (10), 7:7 (15), 8:8 (20), 11:11 (25), 13:15 (30), 14:18 (35), 16:19 (40), 18:23 (45), 21:26 (50), 23:30 (55), 26:35 (60).