Bez przełamania na wyjeździe. Porażka Siódemki Miedź Huras w Olsztynie

Siódemka Miedź Huras zakończy sezon 2021/22 w Lidze Centralnej bez zdobyczy punktowej poza Legnicą. W meczu 25. kolejki nasza drużyna uległa w sobotę Warmii Energa Olsztyn 22:26.

13 meczów – 13 porażek – oto bilans naszego zespołu w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Centralnej na wyjazdach. Ostatnia szansa na zapunktowanie nadarzyła się w Olsztynie. Niestety, nie wykorzystaliśmy jej. Po raz 13. wracamy do Legnicy na tarczy, w nastrojach tym bardziej minorowych, że już od tygodnia godzimy się ze spadkiem do ligi regionalnej.

Tak jak w przypadku kilku innych w tym sezonie meczów w delegacji, o porażce w podolsztyńskim Biskupcu można powiedzieć, że była ona nieco na własne życzenie. Bo przez 45 min. nasza drużyna wyglądała bardziej niż przyzwoicie.

W mecz lepiej weszli gospodarze (2:1), ale po kwadransie wygrywała już Siódemka, której grę w ofensywie ciągnął imponujący skutecznością Michał Czarnecki (5 bramek). Warmia wyrównała w 19 min. (10:10), a w 22 min. wyszła na prowadzenie (11:10). Na przerwę miejscowi schodzili z zapasem dwóch bramek (14:12).

W drugiej połowie nasz zespół trzymał się do 44 min., kiedy to mieliśmy remis (18:18). Wówczas Warmia rzuciła cztery bramki z rzędu i odskoczyła na 22:18. Ten fragment spotkania okazał się brzemienny w skutkach. Nie byliśmy już w stanie podnieść się z kryzysu i do końcowej syreny Warmia, w dużej mierze dzięki świetnej dyspozycji bramkarza Cezarego Kaczmarczyka, kontrolowała mecz. Ostatecznie wygrała 26:22.

Najlepszym zawodnikiem Siódemki był również bramkarz. Michał Kapela zaliczył 15 udanych interwencji. Warto też odnotować debiut w Lidze Centralnej 18-letniego Wiktora Sochy i kolejne zaliczone minuty przez kolejnych juniorów: Szymona Packa i Łukasza Szporki.

Za tydzień ostatnia kolejka Ligi Centralnej. W sobotę 21 maja (godz. 18.00) zagramy w Legnicy z KPR-em Legionowo.

Warmia Energa Olsztyn – Siódemka Miedź Huras Legnica 26:22 (14:12)

Warmia: Matusiak, Kaczmarczyk – Didyk 6, Chełmiński 5 (3), Gruszczyński 4, Kopyciński 4, Malewski 2 (1), Klapka 1, Kozłowski 1, Laskowski 1, Safiejko 1, Stępień 1, Konkel, Reichel, Sikorski. Karne: 5/4. Kary: 8 min.

Siódemka: Kapela, Socha – Kuliński 1, Bogudziński 4 (2), Jaśkowski, Grozdek 4, Przybylak 1, Czarnecki 6, Pacuła 2, Kowalik 3, Włoskiewicz 1, Wychowaniec, Nowosielski, Pacek, Szporko. Karne: 2/2. Kary: 14 min.

Przebieg meczu: 3:3 (5), 4:6 (10), 5:8 (15), 10:10 (20), 12:10 (25), 14:12 (30), 15:14 (35), 16:15 (40), 19:18 (45), 22:18 (50), 24:20 (55), 26:22 (60).