FINAL 8 MP młodzików. Horror w Ostrołęce! Mamy pierwsze zwycięstwo

Cóż to był za horror! Siódemka Huras Legnica wygrałą 27:26 z MKS-em Poznań na inaugurację turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików, który w czwartek rozpoczął się w Ostrołęce. Bohaterem naszej drużyny był Kamil Skiba – zdobywca 13 bramek.

MKS Poznań jest wymieniany wśród faworytów do tytułu mistrzowskiego i w starciu z Siódemką swoje aspiracje potwierdził. Zespół ze stolicy Wielkopolski grał bardzo dobrze, prowadził prawie przez cały mecz, momentami już różnicą trzech bramek.

Po 10 min. MKS wygrywał 7:4, ale podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki zdołali dogonić rywala tuż przed przerwą, na którą schodzili przy wyniku remisowym 12:12. W drugiej połowie MKS ponownie odskoczył na dystans 2-3 trafień. Tyle że nasza drużyna rozegrała KAPITALNĄ końcówkę.

W 35 min. (mecze w grupach rozgrywane są 2 razy po 20 min.) MKS wygrywał 25:23. I wtedy ruszyła maszyna Hurasa! Bramkarza rywali pokonali kolejno: Kamil Skiba, Andrew Taiwo i jeszcze dwa razy Skiba i na kilka sekund przed końcową syreną prowadziliśmy 27:25! Poznaniacy zdołali jeszcze dorzucić bramkę na 27:26, a po chwili nasi szczypiorniści mogli wykonać w hali im. Arkadiusza Gołasia taniec radości.

Kolejny mecz Siódemka Huras rozegra w czwartek o godz. 16.00 z Kusym Kraków. Transmisja – TUTAJ.

Siódemka Huras Legnica – MKS Poznań 27:26 (12:12)

Siódemka: Zawierucha, Krzywicki, Zemła – Skiba 13, Maciejewski 3, Świechowski 3, A. Taiwo 3, Kiedrzyński 2, Kruszelnicki 1, Stefaniak 1, Wita 1. Karne: 0/0. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 2:2 (5), 4:7 (10), 8:10 (15), 12:12 (20), 15:18 (25), 21;21 (30), 22:24 (35), 27:26 (40).

Kusy Kraków – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 27:25 (14:11)