FINAL 8 MP młodzików. Kusy Kraków lepszy o dwie bramki

Huśtawkę nastrojów przeżywamy pierwszego dnia turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików w Ostrołęce. Po przedpołudniowym zwycięstwie z MKS-em Poznań, w drugim meczu Siódemka Huras Legnica przegrała 22:24 z Kusym Kraków.

Nasza drużyna stoczyła drugi tego dnia zacięty bój. Tym razem szczęście jednak uśmiechnęło się do rywali. Po kwadransie gry Siódemka wygrywała 11:7 i nic nie wskazywało na porażkę. Krakowianie straty zaczęli odrabiać w końcówce pierwszej połowy, a po przerwie objęli prowadzenie (13:12 w 22 min.).

Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki opanowali jednak sytuację, niestety tylko na chwilę. W 28 min. Siódemka wygrywała 16:14, ale cóż z tego skoro 2 min. później to rywale znów byli na plusie (17:16 w 30 min.). w 34 min. Kusy wygrywał już 20:16. Mimo ambitnej postawy, naszym młodzikom nie udało się kolejny raz doprowadzić do remisu. Zabrakło czasu i spokoju.

W sobotę ostatnie mecze fazy grupowej. Siódemka Huras zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, a MKS Poznań z Kusym Kraków. Szanse na awans do najlepszej czwórki krajowego czempionatu w grupie M zachowały wszystkie drużyny.

Siódemka Huras Legnica – Kusy Kraków 22:24 (12:11)

Siódemka: Zawierucha, Zemła – Kiedrzyński 6, Świechowski 5, Maciejewski 4, A. Taiwo 4, Skiba 3, Stefaniak, Wita, Bielewicz, Młyńczak, Witkowski. Karne: 3/3. Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 3:4 (5), 7:6 (10), 11:7 (15), 12:11 (20), 14:14 (25), 16:17 (30), 18:21 (35), 22:24 (40).

MKS Poznań – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 32:26 (14:14)