Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Adam Skrabania zakończył karierę, ale zostaje w Siódemce w nowej roli!

Ten moment musiał kiedyś nadejść. Jeden z najlepszych zawodników w historii naszego klubu, Adam Skrabania, zakończył sportową karierę. Mamy też jednak dobrą wiadomość. Adam zostaje w Siódemce!

37-letniAdam Skrabania jest wychowankiem ASPR Zawadzkie. Do naszego klubu trafił w 2008 r., by przez sześć sezonów być czołowym strzelcem superligowej drużyny prowadzonej przez trenerów Edwarda Strząbałę, a następnie Marka Motyczyńskiego. W sezonie 2011/2012 ze 139 bramkami został sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu najlepszych ligowych snajperów.

Po spadku z PGNiG Superligi przeszedł do Azotów Puławy. Z tym zespołem zdobył cztery brązowe medale mistrzostw kraju, występował też w europejskich pucharach. W sumie w PGNiG Superlidze rozegrał 263 spotkania w których rzucił 804 bramki. W europejskich pucharach zagrał 29 razy zdobywając 69 bramek.

W 2019 r. wrócił do Siódemki, by zaliczyć w niej trzy kolejne sezony. W tym czasie do bramki rywali trafił 134 razy. W poprzedniej, nieudanej dla nas kampanii w Lidze Centralnej, borykał się z kontuzjami, przez co stracił znaczną liczbę spotkań. Właśnie problemy zdrowotne wpłynęły na decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Adam Skrabania zostaje jednak w naszym klubie! Od sezonu 2022/23 dołączy do sztabu szkoleniowego Siódemki i obejmie drużynę juniorów młodszych.

ADAM, DZIĘKUJEMY I POWODZENIA W NOWEJ ROLI!

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)