Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Młodzicy Siódemki Huras najlepsi w turnieju KIA MUKS CUP 2022

Cóż to był za sezon w wykonaniu naszych młodzików! Dwa tygodnie po zdobyciu mistrzostwa Polski, zespół trenera Zygmunta Woźniczki zdobył Płock triumfując w turnieju KIA MUKS CUP 2022.

W tym sezonie nasi młodzicy nie mieli żadnych kompleksów wobec największych marek w polskim handballu. W drodze po złoto mistrzostw kraju dwukrotnie ograli Vive Kielce, a teraz odprawili z kwitkiem Wisłę Płock, tym samym puentując fantastyczny sezon w swoim wykonaniu.

W grupie eliminacyjnej płockiego turnieju Siódemka Huras wygrała z MUKS Wisłą II Płock 36:12, Warszawianką Warszawa 46:25 i Chrobrym Żórawina 39:15 i rzecz jasna, zajęła w niej 1. miejsce. W półfinale nasza drużyna bez problemów poradziła sobie z PMOS Chrzanów wygrywając 37:22.

W niedzielnym finale Siódemka zmierzyła się z gospodarzami – MUKS Wisłą Płock. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Zygmunta Woźniczki 30:24. Trzecie miejsce w turnieju zajęła Warszawianka, która w „małym finale pokonała PMOS Chrzanów 32:25.

Nasza drużyna z Płocka wróciła nie tylko z pucharem za 1. miejsce. W autokarze musiały się zmieścić bowiem też wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców turnieju został Kamil Skiba. Nasz skrzydłowy wraz z rozgrywającym Dawidem Kiedrzyńskim trafili do „Siódemki Turnieju”. Nagrodę dla najlepszego zawodnika w naszej drużynie otrzymał z kolei Patryk Mieleszczenko.

Skład Siódemki Huras Legnica: Zemła, Ti. Taiwo – Skiba, Kiedrzyński, Mieleszczenko, Młyńczak, Wita, Bielewicz, Wilczyński, Kruszelnicki, Będzikowski, Paterek.