Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Łukasz Mazur zostaje na dłużej w Siódemce Miedź Huras Legnica!

Łukasz Mazur nadal będzie strzegł bramki Siódemki Miedź Huras Legnica. 27-letni bramkarz związał się z naszym klubem nowym, dwuletnim kontraktem!

Łukasz Mazur jest wychowankiem Siódemki – dziś to jedyny zawodnik, który pamięta jeszcze czasy występów naszej drużyny w PGNiG Superlidze. W dorosłym handballu debiutował właśnie w najwyższej klasie rozgrywkowej – w 2012 r. w meczu ze Stalą Mielec. Wówczas zaledwie 17-letni bramkarz zaliczył cztery udane interwencje i spotkanie zakończył ze 100-procentową skutecznością.

Od dziesięciu lat Łukasz Mazur jest bardzo ważną postacią Siódemki. W tym czasie rozegrał w naszych barwach ponad 200 ligowych i pucharowych meczów! Po spadku z Ligi Centralnej postanowił pozostać w swoim rodzimym klubie i pomóc mu w powrocie na zaplecze superligi. 27-letni bramkarz właśnie podpisał nowy, dwuletni kontrakt, obowiązujący do czerwca 2024 r.

O obsadę bramki w sezonie 2022/23 możemy więc być spokojni. Łukasz Mazur będzie bowiem tworzył mocne trio razem z Michałem Kapelą i Adrianem Stachurskim.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)