Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Czterech juniorów dołączy do kadry pierwszoligowego zespołu Siódemki

Kacper Łukawski, Łukasz Szporko, Wiktor Socha i Kornel Dziedzic – to juniorzy, którzy decyzją sztabu szkoleniowego i zarządu klubu, zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu Siódemki Miedź Huras Legnica.

W sezonie 2022/23 zawodnicy ci będą filarami drużyny juniorskiej prowadzonej przez trenera Piotra Będzikowskiego. Będziemy jednak im się bacznie przyglądać, i nie wykluczone, że otrzymają szansę zagrania w I lidze. To chłopcy, z którymi wiążemy duże nadzieje na przyszłość – mówi trener Tomasz Góreczny.

Co ciekawe, ze wspomnianej czwórki aż trzech debiut w pierwszym zespole ma już za sobą. 17-letni Kacper Łukawski w poprzednim sezonie zaliczył kilka świetnych występów w Lidze Centralnej, zdobywając 10 bramek. Ten praworęczny skrzydłowy ma zresztą za sobą bardzo udany sezon.

Został bowiem królem strzelców Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych (111 bramek), a w 9 meczach mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej rzucił aż 70 bramek. Poza tym z drużyną juniorów zajął 4. miejsce w krajowym czempionacie. Do tego wszystkiego Kacper dorzucił 14 trafień na parkietach II ligi. Jak widać nasz utalentowany skrzydłowy w kampanii 2021/22 walczył aż na czterech frontach!

Gry w pierwszym zespole posmakował też starszy o rok Łukasz Szporko. W styczniu br. 18-letni rozgrywający/skrzydłowy zagrał w meczu Pucharu Polski z superligową Stalą Mielec. I debiut uczcił bramką! W poprzednim sezonie Szporko był ważną postacią drużyn – juniorskiej i drugoligowych rezerw.

Do kadry pierwszego zespołu dołączy również jego rówieśnik – Wiktor Socha. Ten utalentowany bramkarz świetną postawą w rozgrywkach juniorskich i II ligi, zapracował na debiut w Lidze Centralnej. 18-latek wystąpił u boku Michała Kapeli w meczu przeciwko Warmii Energa Olsztyn.

Na debiut w pierwszym zespole poczekać jeszcze musi Kornel Dziedzic. To zaledwie 17-letni obrotowy, który w poprzedniej kampanii błyszczał w drużynach juniorów, juniorów młodszych, a swoje minuty otrzymywał również w II lidze.