Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Pierwszy sparing za nami. Zwycięstwo w Obornikach Śląskich

Po dwóch tygodniach treningów nadszedł czas na pierwszy mecz kontrolny. W czwartkowy wieczór Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzyła się w Obornikach Śląskich z tamtejszym Borem. Po sparingu z najlepszą ekipą grupy B ligi w poprzednim sezonie, mamy powody do optymizmu.

Po 70 minutach gry w tropikalnych warunkach (temperatura w obornickiej hali zdecydowanie nie sprzyjała do gry w piłkę ręczną) Siódemka Miedź Huras wygrała z Borem 39:33. Odnotujmy, że po 60 minutach było 33:31 dla naszej drużyny, ale trenerzy umówili się na 10-minutową dogrywkę.

– Na tym etapie przygotowań wynik sparingu jest sprawą drugoplanową, ale bardzo mnie cieszy, jak mój zespół wyglądał. Potestowaliśmy różne rozwiązania, szansę pokazania się otrzymali juniorzy. Mecz z Borem pokazał, że idziemy w dobrym kierunku. Przed nami oczywiście jeszcze dużo pracy, bowiem jesteśmy tak naprawdę na początku okresu przygotowawczego – mówi trener Tomasz Góreczny.

W sparingu z Borem wystąpił Mateusz Słowikowski. To 20-letni rozgrywający, który ostatnio grał w pierwszoligowym MTS-ie Chrzanów. W Obornikach Śląskich wypadł obiecująco. Mecz zakończył z dorobkiem czterech bramek do których dołożył dwie asysty.

Trenuje z nami od początku okresu przygotowawczego. Będziemy się temu zawodnikowi przyglądać w kolejnych grach sparingowych – mówi opiekun Siódemki Miedź Huras.

Mateusz Słowikowski. FOT. Unimetal Recycling MTS Chrzanów

Kolejny sprawdzian przed naszą drużyną już w sobotę 27 sierpnia, kiedy to wystąpi w turnieju w Kątach Wrocławskich. Tam zmierzymy się z MKS-em Wieluń, TJ Hazena Nachod oraz gospodarzami GOKiS-em.

Bór Joynext Oborniki Śląskie – Siódemka Miedź Huras Legnica 33:39 (14:15, 31:33)

Siódemka: Stachurski, Kapela, Mazur – Kochlewski 1, Pacek 1, Przybylak 2, Czarnecki 8, Kuliński 2, Nowosielski 7, Kruszelnicki 4, Klimaszewski 4, Słowikowski 4, Szporko 2, Łukawski 1, Grozdek 2, Pacuła 1.