Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Dwa zwycięstwa i jedna przegrana na turnieju w Kątach Wrocławskich

Siódemka Miedź Huras Legnica zajęła 3. miejsce w II Memoriale Jerzego Dyrkacza, który w sobotę rozegrany został w Kątach Wrocławskich. Nasza drużyna wygrała z GOKiS-em Kąty Wrocławskie oraz TJ Nachod, uległa natomiast MKS-owi Wieluń.

Zespół trenera Tomasza Górecznego w kąteckiej hali zaprezentował się bardzo obiecująco, co cieszy przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem ligowym. Siódemka pewnie wygrała z gospodarzami 24:19, a następnie rozgromiła czeskiego pierwszoligowca z Nachodu 31:14. Na zakończenie turnieju musiała jednak uznać wyższość przedstawiciela Ligi Centralnej, MKS-u Wieluń z którym przegrała 19:25.

O końcowej tabeli decydował bilans bramek, bowiem aż trzy drużyny zdobyły po 6 punktów. Odnotujmy, że pierwsze miejsce zajął MKS Wieluń, drugie GOKiS Kąty Wrocławskie, Siódemka Miedź Huras trzecie, a czwarte TJ Nachod, który przegrał wszystkie spotkania.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny. Wyglądamy coraz lepiej, powoli nasza gra zaczyna funkcjonować. Idziemy w dobrym kierunku. Cieszą wygrane z GOKiS-em i Nachodem, a przegrana z Wieluniem dała nam materiały do przemyśleń. Trzeba jednak zaznaczyć, że z MKS-em graliśmy od razu po starciu z Czechami, przez co zabrakło nam trochę mocy – powiedział po turnieju trener Tomasz Góreczny.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Filip Kruszelnicki.

Filip Kruszelnicki, MVP Siódemki Miedź Huras Legnica

Siódemka Miedź Huras Legnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 24:19 (13:9)

Siódemka: Stachurski, Socha, Mazur – Grozdek 1, Łukawski 2, Czarnecki 6, Pacek 3, Kruszelnicki 5, Nowosielski 1, Przybylak 2, Kuliński 1, Pacek 2, Kochlewski 1, Klimaszewski 2, Słowikowski, Szporko.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Hazena Nachod 31:14 (13:7)

Siódemka: Stachurski, Socha, Mazur – Grozdek 1, Łukawski 5, Czarnecki 4, Pacek 1, Kruszelnicki 2, Nowosielski 2, Przybylak 2, Kuliński 2, Pacek 1, Kochlewski 2, Słowikowski 2, Szporko 2, Klimaszewski 4.

Siódemka Miedź Huras Legnica – MKS Wieluń 19:25 (9:14)

Siódemka: Stachurski, Mazur 1, Socha – Grozdek 1, Łukawski, Czarnecki 4, Pacek 1, Kruszelnicki 4, Nowosielski 2, Przybylak 3, Kuliński 2, Klimaszewski 1, Kochlewski, Słowikowski, Szporko.