Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Nowy sezon za pasem! Już w sobotę czeka nas mecz z Grunwaldem Poznań

Wyjazdowym meczem z Grunwaldem Poznań Siódemka Miedź Huras Legnica zainauguruje pierwszoligowy sezon 2022/23. Już na dzień dobry nasz zespół czeka niełatwe zadanie, bo „Wojskowi” to ekipa nie ukrywająca aspiracji sięgających awansu do Ligi Centralnej.

Koniec sparingowego grania i testowania! Czas na twardą walkę o punkty i powrót do Ligi Centralnej, bo taki cel został postawiony przed drużyną trenera Tomasza Górecznego. Siódemka Miedź Huras do nowego sezonu przystępuje po gruntownej przebudowie. Przypomnijmy, że po spadku z Ligi Centralnej drużynę opuściła pokaźna grupa zawodników, m.in. czołowi strzelcy – Kacper Bogudziński i Mateusz Wychowaniec. W Siódemce nie ma też już Marcina Jaśkowskiego, Kacpra Pawłowskiego, Sebastiana Włoskiewicza, Michała Kowalika i Adama Skrabanii. Dłuższy rozbrat z handballem czeka ponadto borykającego się z problemami zdrowotnymi Michała Kapelę.

Są za to nowe twarze. Po dwóch latach z wypożyczeń do Legnicy wrócił Michał Klimaszewski, jest też rozgrywający Mateusz Słowikowski, który w okresie przygotowawczym zapracował na kontrakt. W kadrze pojawiło się kilku młodych zawodników, którzy w ub. sezonie występowali w zespole juniorskim (Wiktor Kochlewski, Jakub Nowakowski), a także wciąż będących w wieku juniorskim (Łukasz Szporko, Kacper Łukawski). Ten ostatni już w zeszłej kampanii zaliczył kilka udanych występów w Lidze Centralnej, a w letnich sparingach tylko potwierdził swoje nieprzeciętne możliwości.

Kacper Łukawski

Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego. Ciężko pracowaliśmy, drużyna wygląda coraz lepiej. Jesteśmy gotowi na ligę. Mamy też swoje problemy, bo kilku zawodników narzeka na urazy, ale z tym trzeba się zawsze liczyć. Ostatni tydzień przed startem sezonu poświęcimy głównie na przygotowanie taktyczne – mówi trener Tomasz Góreczny.

Co prawda wyniki sparingów znaczenie mają drugorzędne, ale warto podkreślić, że presezon w wykonaniu Siódemki był obiecujący. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego przegrali tylko z rywalami z Ligi Centralnej – z MKS-em Wieluń i Śląskiem Wrocław. Wygrali (po karnych) natomiast z innym reprezentantem LC – Zagłębiem Sosnowiec, a także z Borem Joynext Oborniki Śl., GOKiS-em Kąty Wr. i TJ Nachod.

Mecz z Grunwaldem Poznań zostanie rozegrany w sobotę 17 września o godz. 18.00 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej. Przed własną publicznością nasza drużyna zaprezentuje się tydzień później – 24 września do Legnicy przyjedzie Bór Joynext Oborniki Śląskie.

FOT. Dawid Sołtys (e-legnickie.pl)