Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Rezerwy Siódemki Miedź Huras rozpoczynają sezon w II lidze

Wyjazdową potyczką z OSiR-em Komprachcice Siódemka Miedź Huras II Legnica zainauguruje sezon 2022/23. Mecz w sobotę 17 września o godz. 18.00. Transmisja na kanale PASlive na YouTube.

Przypomnijmy, że w sezonie 2022/23 rozgrywki II ligi będą prowadzone w nowej formule. 16 drużyn podzielono na dwie grupy po 8 drużyn. Rywalizacja w nich przebiegać będzie w systemie: mecz i rewanż.

Następnie nastąpi podział ligi na grupę finałową do której awansują drużyny z miejsc 1-4 oraz spadkową (miejsca 5-8) – z zaliczeniem meczów grupach eliminacyjnych.

Prowadzona przez trenera Piotra Będzikowskiego Siódemka Miedź Huras II Legnica sezon rozpocznie meczem z OSiR-em Komprachcice, który poprzednią kampanię zakończył na 4. miejscu. Nasze rezerwy uplasowały się tuż za ekipą w województwa opolskiego.

Podobnie, jak w minionych rozgrywkach, w drugiej drużynie ogrywać się będzie nasza młodzież. To o tyle ważne, że w tym sezonie w Dolnośląskiej Lidze Juniorów rywalizować będzie tylko pięć zespołów. Dzięki udziałowi w II lidze zawodnicy będą mieli dużo grania – mówi trener Piotr Będzikowski, który prowadzi zarówno nasze rezerwy, jak i drużynę juniorską.

W rundzie zasadniczej, w grupie B poza Siódemką i OSiR-em grać będą również: SPR SLV Group Oleśnica, Orlik Brzeg, Gwardia II Opole, Żagiew Dzierżoniów, MTS Aktywne Włoszakowice i Moto-Jelcz Oława.

TRANSMISJA LIVE z Komprachcic – TUTAJ!