Bitwa pod Grunwaldem dla Siódemki! Trzy punkty na inaugurację I ligi

To była wyśmienita inauguracja sezonu I ligi w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Górecznego! Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała na wyjeździe z Grunwaldem Poznań 31:28.

1,5 roku – tyle czekaliśmy na wyjazdowe zwycięstwo w meczu ligowym. 10 kwietnia 2021 r. wygraliśmy w Gorzycach z tamtejszym SPR-em. Niemoc w delegacji była jednym z głównym powodów naszego spadku z Ligi Centralnej. Ale w sobotni wieczór nasza drużyna przegnała koszmary. Po meczu pod napięciem wygrała w Poznaniu. Zaznaczmy od razu – zasłużenie. Bo choć gospodarze poprzeczkę zawiesili nam wysoko, to postawmy sprawę jasno – byliśmy zwyczajne lepsi.

Na komplet punktów w Poznaniu musieliśmy się solidnie napracować. Grunwald od pierwszych minut pokazał bowiem, że w tym sezonie myśli o awansie do Ligi Centralnej. Gospodarze lepiej weszli w mecz i po 10 minutach wypracowali dwubramkową przewagę (6:4). Po 20 minutach był remis i wtedy mechanizm zabójcy włączył Michał Czarnecki, który rzucił trzy bramki z rzędu i odskoczyliśmy na dystans czterech bramek (11:15 w 24 min.). A że do strzeleciej dyspozycji dostroili się Kacper Łukawski i Dominik Nowosielski to na przerwę udaliśmy się z trzema bramkami na plusie.

Szymon Pacek w Poznaniu rzucił 5 bramek. Dołożył jeszcze 5 asyst

W drugiej połowie nasza drużyna zdała egzamin z psychologi. Grała konsekwentnie – mocno stała w obronie, pewnie w ataku. Dobrze funkcjonowały nasze skrzydła (świetny Michał Czarnecki!), rzutami z drugiej linii razili Michał Przybylak i Szymon Pacek, który rozegrał w Poznaniu świetną partię. W 45 min. wygrywaliśmy 26:21 i nasze ciśnienie spadło do bezpiecznego poziomu. Ale Grunwald nie dał za wygraną. Miejscowi w końcówce spotkania rzucili się do odrabiania strat.

W 58 min. wygrywaliśmy już tylko 29:27. Temat trzech punktów wziął na siebie Szymon Pacek, który posłał petardę na 30:27. W ostatniej minucie oponenci dali sobie jeszcze po razie i finalnie zakończyło się na naszym zwycięstwie 31:28.

GRUNWALD POZNAŃ – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 28:31 (15:18)

GRUNWALD: Tarko, Wenta, Zarzycki – Jaśkowski, Wiśniewski 2, Nowicki 4, Piechowiak, Bajka 4, Paw 1, Krzywicki 2, Bernacik 6, Płoski 3 (CZ 51 min.), Skraburski 1, Liske, Bujnowski, Marcinkowski 5. Karne: 3/3 .Kary: 14 min..

SIÓDEMKA: Mazur 1, Stachurski – Pacek 5, Przybylak 6, Czarnecki 11 (1), Kuliński, Nowosielski 4, Stańko, Łukawski 3 (1), Grozdek 1 (CZ 27 min.), Pacuła. Karne: 6/3. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 6:4 (10), 8:8 (15), 11:11 (20), 12:14 (25), 15:18 (30), 16:19 (35), 18:22 (40), 21:26 (45), 24:28 (50), 25:29 (55), 28:31 (60).