Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Chłopcy Siódemki Huras najlepsi w turnieju Lion Cup Legnica 2022!

Przez trzy dni w trzech legnickich halach toczyła się rywalizacja w męskiej części XVII Międzynarodowego Festiwalu Piłki Ręcznej LION CUP 2022. Nasi chłopcy sięgnęli po złote medale, młodzicy srebrne, a juniorzy młodsi zajęli miejsce tuż za podium.

Wysoką formą w przededniu sezonu ligowego błysnęli nasi chłopcy. Podopieczni trenera Tomasza Szporki i Marty Glinki wygrali wszystkie mecze i zasłużenie triumfowali w całym turnieju. Siódemka Huras w drodze po złote medale wygrała: 26:7 z UKS EuCO Dziewiątka II Legnica, 15:14 po karnych z Wisłą Płock, 14:8 z Olimpem Grodków, 18:16 z UKS EuCO Dziewiątka Legnica oraz 15:14 z Olimpem Grodków w meczu finałowym.

W meczu finałowym wystąpili również nasi młodzicy. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki musiał w nim uznać wyższość Wisły Płock (18:23) i zadowolił się drugim miejscem w turnieju. Wcześniej, w półfinale Siódemka Huras wygrała ze Spartą Oborniki Wlkp., reprezentacją województwa zachodniopomorskiego (33:14) i Chrobrym Głogów (36:22).

Na czwartym miejscu turniej zakończyli juniorzy młodsi Siódemki Huras. Podopieczni trenera Adama Skrabani wygrali w grupie eliminacyjnej z Chrobrym Głogów (28:16) oraz przegrał z Gwardią Opole (12:19). W półfinale uległ Wiśle Płock, a w meczu o brąz Śląskowi Wrocław. W tej kategorii wiekowej triumfowała Gwardia Opole.

Warto zaznaczyć, że w LION CUP świetnie spisali się nasi bramkarze, którzy zgarnęli nagrody indywidualne we wszystkich kategoriach. Najlepszym golkiperem w turnieju chłopców został wybrany Teo Taiwo, wśród młodzików Wojciech Zemła, a juniorów młodszych Jakub Zembrzycki.

W trzydniowym turnieju organizowanym przez UKS EuCO Dziewiątka Legnica wzięło udział 26 drużyn z całej Polski. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy, młodzicy, juniorzy młodsi) w trzech halach.

FOT. EuCO UKS Dziewiątka